۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83413647
۰ نفر
هشدار روسیه به آلمان: در امور داخلی ما دخالت نکنید

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به توئیت انتقادی سفارت آلمان مبنی بر رد صلاحیت برخی از نامزدهای انتخابات محلی مسکو، از برلین خواست در امور داخلی این کشور دخالت نکند.

در این واکنش توئیتری که از طریق توئیتر وزارت خارجه روسیه منتشر شده است، در پاسخ به توئیت سفارت آلمان در مسکو آمده است: آیا شما مساله دیگری برای نگران شدن ندارید؟ کنوانسیون روابط دیپلماتیک وین را رعایت کنید و در امور داخلی کشورهای مستقل مداخله نکنید.
گفتنی است، سفارت آلمان در مسکو امروز در توئیتی نوشت: چند هفته مانده به انتخابات مناطق روسیه، دولت این کشور شمار زیادی از نامزدهای مخالفان را به آن راه نداده است، این اقدامات علیه مخالفان دولت روسیه با بازرسی از خانه ها و بازداشت شماری از سیاستمداران مشهور همراه شده است.
سفارت آلمان در ادامه توئیت خود آورده است: این اقدامات ما را بشدت نگران می کند، مردم روسیه باید اجازه بیابند به طور آزادانه و صادقانه نامزدهای مورد نظر خود را انتخاب کنند.
 امروز مخالفان دولت در مسکو برای چندمین بار در هفته های اخیر در اجتماعی در مسکو به حذف بیش از 50 نفر از نامزدهای مستقل (مخالفان دولت) در انتخابات مجلس محلی پایتخت اعتراض کردند.

پلیس مسکو مدعی شده است که 295 معترض در تجمع بدون مجوز امروز که در اعتراض به حذف شماری از نامزدهای مستقل (مخالف دولت) در انتخابات مجلس محلی مسکو در یکی بلوارهای مرکزی مسکو برگزار شد، دستگیر شدند.

در همین حال رادیو اکو مسکو که دیدگاه مخالفان در مسکو را منعکس می کند مدعی شده که 317 نفر در برابر ساختمان شهرداری مسکو بازداشت شدند.
والنتین گوربونوف رئیس کمیسیون انتخابات مسکو به تازگی در جمع بندی نتایج مرحله اول کارزار انتخابات مجلس محلی مسکو اعلام کرد که ۲۳۳ نامزد در انتخابات ثبت شده اند که ۱۷۱ نفر نمایندگان احزاب و ۶۲ نفر نامزد مستقل بودند و ۵۷ نفر نیز رد شدند.
انتخابات مجلس محلی مسکو به نام موس گور دوماً روز هشتم ماه سپتامبر (۱۷ شهریور ماه) برگزار می شود و ساکنان هر منطقه مسکو در مجموع ۴۵ نماینده این مجلس قانونگذاری را انتخاب می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =