۱۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۸
کد خبر: 83338630
۰ نفر
کرملین افت آمار محبوبیت پوتین را نادرست خواند

مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوی روسیه در واکنش به آمار ارایه شده از سوی مرکز افکار سنجی عمومی روسیه (وسیوم) مبنی بر کاهش محبوبیت پوتین را بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی روسیه، دمیتری پسکوف به اظهارات والری فئودوروف رئیس مرکز مطالعات افکار عمومی نیز اشاره کرد و گفت: افت میزان محبوبیت چگونه ممکن است حال آنکه محبوبیت انتخاباتی رئیس جمهور در حال رشد است ضمن اینکه پوتین از لحاظ مختلف، میان روس‌ها محبوب است.


گفتنی است، فئودوروف پس از اعلام نتایج آخرین نظرسنجی مرکز افکار سنجی عمومی روسیه گفته بود که دلیل افت میزان محبوبیت رئیس جمهور روسیه این است که مردم به وعده های دولت مبنی بر زندگی بهتر در آینده اعتماد ندارند چر، که به طور مثال درآمد روس‌ها در طول پنج سال گذشته رشد نکرده است.


یادآور می شود که هفته گذشته مرکز افکار سنجی روسیه اعلام کرد که براساس آخرین نظرسنجی ها، سطح محبوبیت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بشدت کاهش یافته و به پایین‌ترین حد در چند سال اخیر رسیده است.


بر اساس این نظرسنجی، سطح اعتماد عمومی به اقدامات پوتین به ۳۱.۷ درصد رسیده است؛ حال آنکه یک سال پیش ۴۷.۴ درصد روس‌ها از اقدامات پوتین رضایت داشتند.


پس از پوتین، از نظر محبوبیت عمومی، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه قرار دارد و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه و دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه در مکان‌های بعدی از نظر محبوبیت میان روس‌ها قرار گرفته اند.


بر اساس نتایج نظرسنجی اخیر، سطح محبوبیت آلکسی ناوالنی رهبر مخالفان دولت روسیه نیز ۱.۵ درصد است که نسبت به یک سال پیش تغییری نکرده است.


از نظر بی اعتمادی مردم روسیه، مدودف در رأس قرار دارد و ۲۳.۴ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی وسیوم گفتند که به عملکرد وی اعتقادی ندارند.


پس از مدودف، ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه، گنادی زوگانف رهبر حزب کمونیست روسیه و ولادیمیر پوتین قرار می‌گیرند که به ترتیب ۲۲.۹، ۱۰ و ۶.۶ درصد پاسخ دهندگان گفتند که به این سیاستمداران اعتماد ندارند.


به عقیده کارشناسان دلیل اصلی کاهش محبوبیت پوتین در یک سال گذشته، اجرای قانون افزایش سن بازنشستگی بوده است که مردان را مجبور کرده به جای ۶۰ سالگی در ۶۵ سالگی بازنشست شوند و سن بازنشستگی زنان نیز از ۵۵ به ۶۰ سال افزایش یافته است.


این اصلاحات در ساختار بازنشستگی روسیه، اعتراضات گسترده عمومی را به همراه داشت و در شهرهای مختلف روسیه تظاهرات خیابانی برگزار شد که در مواردی نیز به زد و خورد با پلیس منجر شد.


اروپام **۱۳۴۶**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =