روایت «الجزیره انگلیسی» از خاکسپاری پیکر شهید جمهور در حرم امام رضا(ع)

تهران- ایرنا- شبکه خبری الجزیره انگلیسی با پوشش خبر مراسم تشییع خادم‌الرضا(ع) آیت الله سیدابراهیم رئیسی گزارش داد که پیکر رئیس جمهوری ایران در حرم امام رضا (ع) در مشهد به  خاک سپرده شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، الجزیره انگلیسی در ادامه افزود: پیکر وی پس از آنکه از سوی ده ها هزار نفر در مشهد (مقدس) مورد ادای احترام قرار گرفت، در (صحن) حرم امام رضا (ع) به خاک سپرده شد،. این درحالی است که پیکر امیرعبدالهیان وزیر امورخارجه (جمهوری اسلامی) ایران در استان تهران خاکسپاری شد.

روایت «الجزیره انگلیسی» از خاکسپاری پیکر شهید جمهور در حرم امام رضا(ع)

روایت «الجزیره انگلیسی» از خاکسپاری پیکر شهید جمهور در حرم امام رضا(ع)

روایت «الجزیره انگلیسی» از خاکسپاری پیکر شهید جمهور در حرم امام رضا(ع)

به گزارش ایرنا از دفتر مشهد، پیکر خادم الرضا(ع) و سید محرومان شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی با مشایعت تاریخی ملت ایران در خطه خورشید و در مشهدالرضا، شهر شهادت، در رواق «دارالسلام» حرم علی بن موسی الرضا(ع) و در آغوش سلطان مهربانی‌ها و ضامن آهو به خاک سپرده شد و آرام گرفت.

بنابراین گزارش این در حالی بود که هزاران نفر از مردم مشهد و استان خراسان رضوی به همراه زائران و مجاوران بارگاه منور امام مهربانی‌ها، حضرت رضا (ع) از ساعت ها پیش به انتظار نشسته‌اند تا با چشمان اشک بار و دل‌های پر از درد و آه فراق برای آخرین بار با رئیس جمهور محبوب خود وداع کنند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

مراسم تشییع جانباختگان سانحه بالگرد روز سه‌شنبه در تبریز و قم و دیروز (چهارشنبه) با حضور میلیون‌ها ایرانی عزادار در تهران برگزار شد.

همچنین بیش از ۶۰ هیأت عالی‌رتبه خارجی در مراسم بزرگداشت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران که عصر دیروز در تهران و با حضور محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری و علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه برگزار شد، شرکت کردند. بیش از ۱۰ هیات در سطح سران، حدود ۲۰ هیات در سطح وزیر و دیگر میهمانان در سطوح مختلف نظیر روسای پارلمان و فرستادگان ویژه در این مراسم حاضر شده و به شهدای خدمت ادای احترام کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha