گزارش و تحلیل

برگزیده‌ها

مشروح اخبار کردستان

 • استفاده از کاغذ در ادارات شهرستان سقز ممنوع شد

  استفاده از کاغذ در ادارات شهرستان سقز ممنوع شد

  سنندج - ایرنا - در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و تامین رضایت مردم، صرفه جویی و کاهش وقت و هزینه، مصرف کاغذ در ادارات شهرستان سقز با تصمیم فرماندار این شهرستان یک روز در هفته ممنوع شد.

 • ۱۳۴۶ معلول در دیواندره زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند

  ۱۳۴۶ معلول در دیواندره زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند

  سنندج - ایرنا - رییس بهزیستی دیواندره گفت: با کمک کارشناسان و مددکاران بهزیستی تاکنون یک هزار و ۳۴۶ معلول جسمی، حرکتی، ذهنی و روانی در این شهرستان شناسایی شده و از خدمات حمایتی ما بهره مند هستند.

 • راه‌ها و مسیرهای ورودی باشماق در اولویت ساماندهی مرز قرار گیرند

  راه‌ها و مسیرهای ورودی باشماق در اولویت ساماندهی مرز قرار گیرند

  سنندج - ایرنا - عملیات ساماندهی مرز باشماق آغاز شده و براساس تاکید مسئولان ارشد استان کردستان باید راه ها و مسیرهای ورودی به این مرز در اولویت کارهای عمرانی و اجرایی قرار گیرد.

 • خدمت به علما مهمترین رسالت مرکز بزرگ اسلامی است

  خدمت به علما مهمترین رسالت مرکز بزرگ اسلامی است

  سنندج - ایرنا - مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: خدمت به علما و روحانیون از مهمترین رسالت ها و برنامه های این مرکز است چون علما و روحانیون در جامعه نقش و جایگاه مهمی دارند و خدمت به این قشر زحمتکش یک ضرورت است.

 • آتش در کمین

  آتش در کمین

  سنندج - ایرنا - هواشناسی کردستان اعلام کرده دمای هوا در چند روز آینده به بیش از ۴۰ درجه می رسد بنابراین احتمال آتش سوزی در عرصه های طبیعی در این شرایط جوی افزایش می یابد.

 • مروری بر سرخط اخبار پایگاه‌های خبری کردستان

  مروری بر سرخط اخبار پایگاه‌های خبری کردستان

  سنندج - ایرنا - پویش نه به اجاره های نامتعارف، درگذشت استاد شهیر خوشنویسی کردستان، مصاحبه با توانخواهان کردستانی، دختران خیابان پاسداران، نقدی بر وضعیت فوتبال سقز و عدم استفاده یک غذاخوری مریوان از زغال موضوعات مختلف و سر خط خبری پایگاه‌های خبری استان کردستان است.

 • ۱۹۵۰ نفر به مراکز مشاوره پلیس کردستان مراجعه کردند

  ۱۹۵۰ نفر به مراکز مشاوره پلیس کردستان مراجعه کردند

  سنندج - ایرنا - یک هزار و ۹۵۰ نفر از فروردین تا اواخر تیر امسال به مراکز مشاوره پلیس در استان کردستان مراجعه کرده اند که در مقایسه با یک هزار و ۹۱۲ موردی که در مدت مشابه سال قبل به این مراکز مراجعه کرده بودند، ۲ درصد بیشتر است.

 • ۲۵۲ کارگاه تولیدی لباس فرم دانش آموزان کردستانی را می‌دوزند

  ۲۵۲ کارگاه تولیدی لباس فرم دانش آموزان کردستانی را می‌دوزند

  سنندج - ایرنا - برای تهیه لباس فرم دانش آموزان دختر مقاطع مختلف تحصیلی (ابتدایی و متوسطه اول و دوم) استان کردستان در سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ تعداد ۲۵۲ دوزنده و کارگاه تولیدی واجد شرایط اعلام آمادگی کرده و فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده اند.

 • مادری یک پدر

  مادری یک پدر

  سنندج - ایرنا - کریم ازخ پدر فداکاری مریوانی 35 سال است شور و نشاط زندگی را با همسر و سه فرزند معلولش تقسیم کرده است. بیش از نصف عمر خود را صرف خدمت رسانی به 2 دختر و یک پسر معلولش که اکنون همسر 52 ساله اش نیز به این جمع اضافه شده، کرده است همسرش با بیماری استخوان درد مواجه است. هر سه فرزند مام کریم معلول ذهنی، جسمی و حرکتی هستند و یکی از آنها توان حرکت کردن ندارد و باید با ویلچر و یا دست منتقل شود.(عکاس سیدمصلح پیرخضرانیان)

 • امداد ساحلی در زریبار

  امداد ساحلی در زریبار

  سنندج - ایرنا - دریاچه و تالاب بین‌المللی زریبار مریوان مجهز به پایگاه امداد ساحلی جمعیت هلال احمر شد، فعالیت این پایگاه از اواخر تیر آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد، با این اقدام مسافران و گردشگران با خیال آسوده به تفریح در این فضای آرامش بخش و دلنشین می‌پردازند.