استاندار خراسان رضوی: بخش خصوصی باید در گمرک مرزی دوغارون فعال‌تر ‌شود

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: مرز و گمرک دوغارون برای استان از اهمیت بالایی برخوردار است و تلاش خواهیم کرد با هم‌افزایی بخش خصوصی و دستگاه‌های نظارتی و اجرایی، فعالیت این گذرگاه مرزی را به سطحی مطلوب و ایده‌آل برسانیم.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در نشست بررسی مشکلات مرز دوغارون، افزود: به دنبال این هستیم که در یک بازه زمانی محدود، گمرک دوغارون را به عنوان یک دروازه اصلی اقتصادی استان و شرق کشور ساماندهی کنیم.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های حاکمیتی باید در منطقه دوغارون وظایف خود را به درستی انجام دهند تا با اصلاح و تسریع در فرایندها، زمینه برای فعال شدن بیشتر بخش خصوصی در این منطقه فراهم شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: یک منطقه اقتصادی باید مسلط بر همه بخش‌ها باشد و مدیریتی قوی و منطبق بر قوانین را نسبت به بخش خصوصی به کار گیرد.

نظری با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای ساماندهی گمرک دوغارون بیان کرد: روان سازی، سالم سازی و عدالت محوری را در این مسیر در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به مبارزه با فساد در همه حوزه‌ها عنوان کرد: اگر خرده اشکالی در جایی وجود دارد که ممکن است زمینه سوءاستفاده‌ای را فراهم کند، باید سازوکار لازم اعم از انسانی، تجهیزاتی و مراوداتی برای جلوگیری از آن در نظر گرفته شود.

مدیریت یکپارچه شهری در مشهد

استاندار خراسان رضوی همچنین در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، گفت: مدیریت یکپارچه شهری موضوع بسیار مهمی است که به آن اعتقاد داریم و باید در مشهد اجرایی شود و شورای شهر در کنار سایر اقدامات اساسی خود، روی پروژه‌های زودبازده متمرکز شود.

نظری با اشاره به موضوع حاشیه شهر مشهد افزود: حاشیه شهر یک برنامه با اهداف جدی و معین می‌خواهد که همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری باید برای اجرای آن بسیج شوند. 
وی گفت: فکر و مبانی مشترک مدیریت استان باید به طرح و برنامه مشترک نیز تبدیل شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha