تبدیل مناطق اقتصادی سرخس و دوغارون به مناطق آزاد در حال پیگیری است

مشهد-ایرنا- دبیر مناطق آزاد تجاری، صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی کشور گفت: پیگیر تبدیل مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به مناطق آزاد تجاری - صنعتی هستیم.

به گزارش روز سه‌شنبه استانداری خراسان رضوی، حمیدرضا مومنی در نشست بررسی مسائل و مشکلات مناطق ویژه اقتصادی استان با اشاره به این که بحث منطقه ویژه سرخس و دوغارون باید تعیین تکلیف شود افزود: با توجه به مزیت‌های موجود در منطقه سرخس و دوغارون باید این مناطق هرچه سریع‌تر به سر و سامان برسد و از آن بهره برداری صورت گیرد.

مشاور رییس جمهوری گفت: طبق چشم اندازی که با دستور مقام معظم رهبری برای مناطق آزاد تعریف شده است، باید این مناطق به سمت تولید حرکت کنند.

استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: موضوع تبدیل مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به منطقه آزاد تجاری صنعتی یکی از اولویت‌های این استان است.

محمدصادق معتمدیان ادامه داد: تاکنون پیگیری‌های بسیاری برای این امر صورت گرفته و زیر ساخت‌های لازم نیز برای تحقق منطقه آزاد تجاری صنعتی فراهم شده است.

وی با اشاره به وضعیت مرز دوغارون افزود: در چندماه گذشته اقدامات خوبی در راستای ساماندهی این مرز انجام و نظم و انضباطی در موضوع ورود و خروج‌ و عوارض‌ها اعمال شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha