جهان منتظر واکنش مدعیان دفاع از حقوق‌بشر علیه ترور فخری‌زاده است

اسلام‌آباد - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با تاکید بر اینکه رد پای رژیم تروریست صهیونیستی در ترور ناجوانمردانه دانشمند برجسته و ممتاز ایرانی مشهود است، گفت: جهان منتظر واکنش درست و شایسته مدعیان دفاع از حقوق بشر علیه ترور شهید محسن فخری‌زاده است.

به گزارش ایرنا، سفارت کشورمان در اسلام‌آباد روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی، خواستار واکنش جهانیان به ترور ناجوانمردانه دکتر محسن فخری‌زاده رییس شهید سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران شد و نوشت: شهید فخری‌زاده یک مقام رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران بوده و ترور ایشان نقض آشکار حقوق بین الملل، مخالف منشور ملل متحد و قوانین و نرم های شناخته بین المللی است. در کنار ایشان برخی از دیگر شهروندان جمهوری اسلامی ایران نیز شهید و یا زخمی شده اند که به نوبه خود، این حمله را به یک اقدام ضد حقوق بشری و باعث نقض حق حیات تبدیل می‌کند.

سفارت ایران در پاکستان تاکید کرد: رد پای رژیم تروریستی و جنایتکار صهیونیستی در این ترور ناجوانمردانه مشهود است و هر گونه مسئولیت حقوقی این ترور متوجه این رژیم و هم پیمانان آن خواهد بود. این ترور در چهارچوب ترورهای زنجیره‌ای است که رژیم صهیونیستی در ایران و در منطقه انجام داده است و از این رو، یک تروریسم دولتی به حساب می آید.

در بیانیه آمده است که انتظار می رود تمامی کشورها به ویژه مدعیان دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم، واکنش درست و شایسته ای به این اقدام ترویستی نشان دهند.

سفارت کشورمان اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران، جامعه بین الملل به ویژه مقامات اتحادیه اروپا و پایتخت‌های اروپایی را به پایان دادن به استانداردهای دوگانه خود و محکوم کردن این عمل تروریستی دولتی و برخورد شفاف با آن فرا می خواند. این ترور نشان می دهد که دشمنان دیپلماسی در روزهای پر اضطرابی به سر می برند و قصد دارند با به اغتشاش کشاندن منطقه، صلح و امنیت جهانی را به خطر بیاندازند.

در این بیانیه مطبوعاتی افزوده شد: یک هدف مهم جنگ طلبان آمریکایی- صهیونیستی و شرکای منطقه ای آنان، تحمیل شرایط ویژه ای در منطقه خاورمیانه است تا از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند. جمهوری اسلامی ایران ضمن هوشیاری نسبت به توطئه های دشمنان صلح، ثبات و امنیت منطقه و جهان، حق خود برای پاسخ به این جنایت و تنبیه عاملین و آمرین را محفوظ می دارد. 

سفارت ایران اعلام کرد: اگر دولت یا فردی تصور کند که می تواند با ابزار ترور مانع از پیشرفت و اعتلای ایران در مسیر علم، دانش و فناوری شود، تصورات او کاملا غلط است. تلاش برای پیشرفت و موفقیت در تمامی حوزه های علمی با قوت و سرعت ادامه خواهد یافت.

سفارت جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکوم کردن این ترور جنایتکارانه از تمامی دولت ها و شخصیت های آزاده و حقیقت طلب می خواهد صدای خود را در مخالفت با این اقدام وحشیانه بلند کنند و نگذارند دشمنان اسلام و مسلمین با این ترورها راه را بر توسعه و بالندگی کشورهای منطقه ببندند. همه باید نسبت به عواقب خطرناک چنین حرکت هایی در این منطقه هوشیار باشند. ناکام گذاردن دشمنان در نقشه شوم خود برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در این منطقه، صرفا با اقدام هماهنگ و همدلانه کشورهای منطقه در مقابل دشمنان میسر می شود. 

براساس این گزارش، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر "لاهور" پاکستان نیز امروز در حساب رسمی این نمایندگی در توییتر اعلام کرد: ترور شهیدمحسن فخری‌زاده مقام رسمی جمهوری اسلامی ایران و دانشمند حوزه پدافندهسته‌ای و شیمیایی، اهداف پنهان رژیم صهیونیستی و همپیمانان آن در جهت ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی درمنطقه را آشکار نمود. بدون شک خون دانشمند شهید فخری‌زاده باعث تقویت امنیت ایران و ناامنی دشمنان صلح در منطقه و جهان خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار جهان