واکنش وزیر حقوق بشر پاکستان به ترور دانشمند ایرانی

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور حقوق بشر پاکستان روز شنبه در واکنش به ترور شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران، توئیت رئیس پیشین سیا در این مورد را بازنشر کرد.

به‌ گزارش ایرنا، «شیرین مزاری» که از منتقدان شناخته شده جنایات رژیم صهیونیستی در خاورمیانه است، امروز توئیت "جان برنان" رئیس پیشین سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) که ترور شهید فخری‌زاده را یک اقدام جنایی دانسته را بازنشر کرد.

رئیس پیشین سیا این ترور را یک اقدام جنایی دانست و هشدار داد این اقدام ممکن است منجر به انتقام مرگبار و دور جدید درگیری‌ها در منطقه شود.

وزیر امور حقوق بشر پاکستان هشتم مردادماه امسال در واکنش به ماجرای تعرض هوایی آمریکا و ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، آن را بازی مشترک و بسیار خطرناک آمریکا و رژیم صهیونیستی توصیف کرده بود.

«صابر ابو مریم» دبیرکل بنیاد حمایت از فلسطین در پاکستان نیز امروز طی پیامی حرکت ناجوانمردانه عناصر تروریستی در ترور شهید محسن فخری‌زاده را به شدت محکوم کرد و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی که درکی از دموکراسی و تمدن‌ ندارند، بدنبال کشتن دانشمندان و متفکران کشورهای شرقی هستند.

عوامل تروریستی عصر جمعه- هفتم آذرماه- محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، به شهادت رساندند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم صهیونیستی در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز از شهید فخری زاده به عنوان یک عنصر موثر در نوآوری های دفاعی یاد کرد و افزود: دشمن هر جایی که برای ملت عزیز ایران یک گام موثر و بلند برداشته شود، آنجا را هدف قرار می‌دهد و وزارت دفاع به عنوان یک حوزه کاملا موثر همواره مورد نظر و تهاجم دشمن بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار جهان