مقام‌حزبی پاکستان: ترور شهید فخری‌زاده دامن صهیونیست‌ها را می‌گیرد

اسلام‌آباد- ایرنا - دبیرکل حزب "مجلس وحدت مسلمین" پاکستان ترور هدفمند دانشمند برجسته ایرانی درپی اقدام تروریستی در تهران را محکوم کرد و گفت: رژیم ناپاک صهیونیستی با آتش بازی کرده و خون شهید فخری‌زاده دامن صهیونیست‌های جنایتکار را خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، علامه «ناصر عباس جعفری» روز شنبه طی بیانیه‌ای که یک نسخه آن در اختیار دفتر ایرنا در اسلام‌آباد قرار گرفت، شهادت دکتر محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران تبریک و فقدان این دانشمند را تسلیت گفت.

وی افزود: بدون شک آمریکا و رژیم صهیونیستی از عوامل اصلی پشت پرده این اقدام ناجوانمردانه و شیطانی هستند که عمال آنان مجری طرح ترور شده و زندگی ارزشمند دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی را هدف قرار دادند.

این سیاستمدار پاکستانی تاکید کرد: ترور شهید فخری‌زاده نمونه بارز تجاوز و حرکت ددمنشانه علیه ملت و دولت آزاد و مستقل است، حرکتی که بیانگر بازی صهیونیست‌ها با آتش است و خیلی زود این آتش دامن رژیم نامشروع اسرائیل را خواهد گرفت.

وی گفت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی حاکمان دست‌نشانده عرب در منطقه مقصر بی‌ثباتی هستند که ناامنی و تخریب فضای آرام دیگر کشورها را در دستور کار قرار داده‌اند. 

علامه جعفری تاکید کرد: قدرت پوشالی آمریکا در آستانه سقوط است، نابودی رژیم صهیونیستی نیز یک حقیقت ابدی و غیرقابل انکار است و تنها برخی مزدوران آنان در منطقه هستند که رویای واهی قدرت‌نمایی با خرید امنیت از بیرون را در سر می‌پرورانند. 

وی خطاب به برخی حاکمان عرب گفت که دست از نفرت‌پراکنی و رویکرد منافقانه بردارند و برای تقویت جایگاه جهان اسلام و مقابله با دشمنان قسم خورده مسلمانان نقش آفرینی کنند.

عوامل تروریستی عصر جمعه- هفتم آذرماه- محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، به شهادت رساندند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم صهیونیستی در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز از شهید فخری زاده به عنوان یک عنصر موثر در نوآوری های دفاعی یاد کرد و افزود: دشمن هر جایی که برای ملت عزیز ایران یک گام موثر و بلند برداشته شود، آنجا را هدف قرار می‌دهد و وزارت دفاع به عنوان یک حوزه کاملا موثر همواره مورد نظر و تهاجم دشمن بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار جهان