بازتاب ترور شهید فخری‌زاده در رسانه‌های پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - مطبوعات چاپی، الکترونیک و شبکه‌های خبری پاکستان روز شنبه با بازتاب گسترده حادثه تروریستی در تهران و شهادت محسن فخری‌زاده شهید صنعت دفاعی ایران، نوشتند: ایران، رژیم صهیونیستی را مسئول این ترور می‌داند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، اکثر رسانه‌های پاکستانی از جمله شبکه‌های خبری این کشور از شب گذشته به اقدام تروریستی در تهران پرداخته و شهادت محسن فخری‌زاده دانشمند و محقق عالی رتبه حوزه دفاعی کشورمان را منعکس کردند.

شبکه‌ "جیو نیوز" پاکستان گزارش داد: دانشمند ایرانی درحالی ترور شد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو سال پیش در یکی از برنامه‌ها به نام این دانشمند اشاره و ایران را متهم به توسعه برنامه‌های نظامی هسته‌ای کرده بود.

وب‌سایت این شبکه خبری نیز نوشت: شهید فخری‌زاده از شخصیت‌های درجه یک حوزه نوآوری‌های دفاعی شناخته می‌شود که مانند چهار دانشمند دیگر ایرانی که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ به شهادت رسیده بودند، وی نیز ترور شد.

شبکه خبری A.R.Y پاکستان گزارش داد: محسن فخری‌زاده در حمله مسلحانه عناصر تروریستی به شدت زخمی شد اما به رغم تلاش پزشکان برای احیای وی، دانشمند ایرانی جان خود را از دست داد.

این شبکه افزود: رژیم صهیونیستی متهم اصلی این حمله شناخته شده و مقام‌های ایرانی نیز تل‌آویو را مقصر می‌دانند.

روزنامه انگلیسی زبان "اکسپرس تریبیون" چاپ اسلام‌آباد نیز نوشت: محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته و از متخصصان درجه یک صنعت دفاعی ایران در تهران ترور شد. 

در این گزارش آمده است: دشمنان انقلاب اسلامی ایران از جمله رژیم صهیونیستی همواره علیه دانشمندان ایرانی به ویژه شهید فخری‌زاده موضع‌گیری کرده‌اند.

اکسپرس تریبیون به نقل از توییت امیر "حاتمی" وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران نوشت: ترور فخری‌زاده عمق کینه دشمنان علیه ملت ایران است.

وب‌سایت روزنامه پاکستانی "داون" با اشاره به حمله تروریستی در نزدیکی تهران و شهادت محسن فخری‌زاده نوشت: این اقدام محکومیت سراسری را در ایران به دنبال داشته و مقام‌های این کشور اعلام کرده اند که رژیم صهیونیستی در ترور دانشمند ایرانی نقش داشته است.

روزنامه انگلیسی زبان "نیشن" پاکستان هم گزارش داد: محسن فخری‌زاده از دانشمندان برجسته و طراحان توسعه صنعت دفاعی ایران شناخته می‌شد که در حمله مسلحانه در اطراف تهران شهید شد.

شبکه خبری "دنیا نیوز" پاکستان نیز اعلام کرد: فخری‌زاده از دانشمندان عالی‌رتبه ایران در جریان حمله مسلحانه و انفجار شهید شد و گفته می‌شود اسرائیل (رژیم صهیونیستی) به عنوان دشمن اصلی ایران، در پشت صحنه این عملیات دست داشته است.

این شبکه خبری به نقل از پیام توییتری وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: محمدجواد ظریف تاکید کرد که نشانه‌های قوی مبنی بر نقش رژیم صهیونیستی در ترور روز جمعه وجود دارد.

شهادت دانشمند صنعت دفاعی کشورمان در صدر اخبار سایر روزنامه‌های معروف اردو و انگلیسی زبان پاکستان از جمله دیلی‌تایمز، نیوز، جنگ، نوای وقت، اکسپرس و اوصاف قرار گرفت.

فخری زاده از دانشمندان کشورمان عصر روز گذشته در حمله تروریستی به شهادت رسید.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم صهیونیستی در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز از شهید فخری زاده به عنوان یک عنصر موثر در نوآوری های دفاعی یاد کرد و افزود: دشمن هر جایی که برای ملت عزیز ایران یک گام موثر و بلند برداشته شود، آنجا را هدف قرار می‌دهد و وزارت دفاع به عنوان یک حوزه کاملا موثر همواره مورد نظر و تهاجم دشمن بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار جهان