مادر شهیدان نعمتی و پدران شهدا قدیری و مماوی آسمانی شدند

تهران - ایرنا - مادر شهیدان «هادی و حمید نعمتی» و پدران شهدای گرانقدر «نعمت اله و قدرت اله قدیری» و «حسن و محمد مماوی» و «حاج فرج‌الله قاسمی» جانباز ۷۰ درصد آسمانی شدند.

به گزارش ایرنا ،‌ حاجیه خانم مریم جهانگرد بهمبری مادر شهیدان «هادی و حمید نعمتی» دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید «هادی نعمتی» متولد سال ۱۳۴۲ است که در سال ۱۳۶۵ و در عملیات کربلای ۲ به شهادت رسید و شهید «حمید نعمتی» متولد سال ۱۳۴۳ است که در سال ۱۳۶۱ و در عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسید.
همچنین شهید «بهزاد عادلی‌نیا» داماد این خانواده نیز در سال ۱۳۶۵ و در جبهه حق علیه باطل به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
مراسم تشییع و تدفین پیکر مادر شهیدان نعمتی در روستای ضیابر شهرستان صومعه سرا در جوار فرزندان شهیدش برگزار شد.

پدر شهیدان «قدیری» به فرزندان شهیدش پیوست

 حاج محمد مهدی قدیری پدر شهیدان والامقام «نعمت اله و قدرت اله قدیری» در سن ۸۷ سالگی و بر اثر کهولت سن ندای حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
مراسم تشییع این پدر معزز انجام و پیکر مطهرش در جوار مزار شهیدانش در گلزار شهدای مصطفویه خمینی‌شهر به خاک سپرده  شد .
گفتنی است، قدرت اله قدیری در سن ۱۸ سالگی، ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۶۱ در منطقه عملیاتی بیت‌المقدس، خرمشهر، و نعمت اله نیز در حالی که فقط ۱۷ سال داشت در منطقه عملیاتی خیبر، جزیره مجنون، ۱۹ اسفندماه ۱۳۶۲ به فیض شهادت نائل آمدند.

پدر گرانقدر شهیدان «مماوی» آسمانی شد

 مرحوم «غلام‌حسین مماوی» پدر شهیدان «حسن و محمد مماوی» پس از سال‌ها تحمل دوری از فرزندان، در سن ۸۸ سالگی، به‌علت کهولت سن آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر این پدر فداکار با حضور تنی چند از مسئولان در زادگاهش روستای عبداله آباد شهرستان زبرخان تشییع و در گلزار شهدای این روستا در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.
شهیدان پاسدار دفاع مقدس «حسن و محمد مماوی» به ترتیب در هفتم فروردین ۱۳۳۹ و سوم اردیبهشت ۴۳ در روستای عبدالله‌آباد از شهرستان زبرخان چشم به جهان گشودند و در ۲۲ اسفند ۱۳۶۳ و ۲۳ خرداد ۱۳۶۵ در منطقه مجنون عملیات بدر و منطقه حاج عمران به مقام رفیع شهادت نائل آمدند. آخرین مسئولیت این شهیدان هم فرمانده گروهان و تخریب‌چی ثبت شده است.

«حاج فرج‌الله قاسمی»جانباز ۷۰ درصد به یاران شهیدش پیوست

حاج «فرج‌الله قاسمی» جانباز ۷۰ درصد شهرستان اقلید در دوران دفاع مقدس، پس از تحمل ۳۵ سال رنج ناشی از جانبازی، دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست.
پیکر این شهید گرانقدراز زادگاهش دهستان آسپاس از توابع شهرستان اقلید تشییع و در گلزار شهدای این دهستان به خاک سپرده شد .
شهید حاج فرج الله قاسمی ۲۴ بهمن ماه سال ۱۳۶۴ در منطقه اروندرود دچار مجروحیت شدید شیمیایی شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha