جانبازان ملا نلوئی، رضایی نوجه‌ده و منوچهری آسمانی شدند

تهران - ایرنا -  «اسمعیل ملانلوئی»، ‌ «حاج بیرام رضایی نوجه‌ده»، «اسداله حاجی منوچهری» از جانبازان ۷۰ درصد و همچنین جمعی از والدین شهدا به همرزمان و فرزندان شهید خود پیوستند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، «اسمعیل ملانلوئی» جانباز سرافراز ۷۰ درصد قطع نخاع پس از سال‌ها تحمل درد و رنج مجروحیت از دیار امام هشتم (ع) پرکشید و به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر این شهید والامقام امروز شنبه (۲۴ آبان‌ماه) ‌ در زادگاهش روستای روئین شهرستان اسفراین استان خراسان شمالی در جوار یاران شهیدش به خاک سپرده شد.  

جانباز شهید «اسمعیل ملانلوئی» سال ۳۸ در روستای روئین چشم به جهان گشود و سال ۶۰ در کردستان و فتح آبادان مجروح شد.  سرانجام ۲۲ آبان‌ماه سال ۹۹ در آسایشگاه جانبازان امام‌خمینی (ره) مشهد مقدس به دلیل مجروحیت دوران جنگ به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

جانباز ۷۰ درصد «حاج بیرام رضایی نوجه‌ده» به شهدا پیوست

«حاج بیرام رضایی نوجه‌ده» جانباز ۷۰ درصد از استان آذربایجان شرقی پس از سالها تحمل درد و رنج مصدومیت، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.
مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید والامقام در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شد.
شهید حاج بیرام رضایی نوجه‌ده متولد سال ۴۱ در کلیبر بود که سال ۶۱ در خرمشهر مجروح و ۷۰ درصد از سلامتی خود را در راه دفاع از میهن اسلامی ایران و مقابله با دشمن بعثی عراق نثار کرد.

«اسداله حاجی منوچهری» جانباز ۷۰ درصد آسمانی شد

  «اسداله حاجی منوچهری» جانباز سرافراز ۷۰ درصد و یادگار دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست.
پیکر پاک این شهید سرافراز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشییع و در گلزار شهدای روستای پراچان طالقان به خاک سپرده شد.

شهید «اسداله حاجی منوچهری» متولد سال ۳۹ در طالقان سال ۶۱ به جبهه اعزام شد و بهمن‌ماه همان سال در عملیات مقدماتی والفجر براثر اصابت ترکش و سال ۶۶ نیز براثر تصادف دچار مجروحیت قطع نخاع شد.

مادر شهیدان «معصومی» به دیدار حق شتافت

مرحومه حاجیه خانم «شمایل باغبانی» مادر شهیدان «سیدعبدالرسول و سیدجواد معصومی» از شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس در سن ۹۱ سالگی دیدار حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر آن مرحومه روز شنبه در شهر مشکان از توابع شهرستان نی‌ریز تشییع و به خاک سپرده شد.

شهیدان «سیدعبدالرسول و سیدجواد معصومی» سال ۶۷ در منطقه شلمچه به شهادت رسیدند. شهیدان «احمد احمدیان» و «علی حسین نارنجی» نوه و داماد این مادر شهید نیز سال ۶۱ و سال ۶۶ به فیض شهادت نائل آمدند.

پدر شهیدان «وکیلی» به فرزندان شهیدش پیوست

«حاج نادعلی وکیلی» پدر شهیدان «غلامرضا و مرتضی وکیلی» پس از تحمل سال‌ها رنج فراق از فرزندان شهیدش در سن ۸۸ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر پاک این پدر بزرگوار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشییع و در جوار فرزندان شهیدش در گلزار شهدای روستای سهروفیروزان به خاک سپرده شد.

طلبه شهید «مرتضی وکیلی» سال ۴۲ در روستای سهروفیروزان متولد شد و سال ۶۱ در عین‌خوش دهلران ایلام به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در گلستان شهدای سهروفیروزان به خاک سپرده شد.

طلبه شهید «غلامرضا وکیلی» سال ۴۷ در روستای سهروفیروزان متولد شد و سال ۶۴ در اشنویه آذربایجان غربی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در گلستان شهدای روستای سهروفیروزان به خاک سپرده شد.

مادر شهیدان «ایمانی‌زاده» به فرزندان شهیدش پیوست

مرحومه «حبیبه شیمران» مادر شهیدان «جعفر و حیدرعلی ایمانی‌زاده» از شهدای شهرستان شیراز در سن ۸۸ سالگی بر اثر کهولت سن و ایست قلبی دعوت حق را لبیک گفت.
شهیدان «جعفر و حیدرعلی ایمانی‌زاده» سال ۶۲ در منطقه حاج عمران عراق به فیض شهادت نائل آمدند.

پدر شهیدان «رضوی» به فرزندان شهیدش پیوست

 مرحوم «حاج سیدرضا رضوی» پدر شهیدان  «سیدعباس و سیدمسلم رضوی» در سن ۹۰ سالگی به علت کهولت سن، پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان افتخار آفرینش، آسمانی شد و به شهیدانش پیوست.

پیکر این اسوه صبر و استقامت در گلزار شهدای روستای برمهان نیشابور به خاک سپرده شد و به دلیل پیشگیری ازشیوع  ویروس کرونا مراسم تشییع و ترحیم برگزار نمی‌شود.

شهیدان «سیدعباس و سیدمسلم رضوی» به ترتیب در سال‌های ۴۱ و ۳۷ چشم به جهان گشودند و در سال ۶۵ در عملیات کربلای ۴ شلمچه و عملیات کربلای ۲ حاج عمران به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

پدر شهیدان «شبانی» به فرزندان شهیدش پیوست

 مرحوم «حاج چراغعلی شبانی» پدر شهیدان «محمد و مجتبی شبانی» از استان مرکزی پس از سال‌ها صبر و بردباری به فرزندان شهیدش پیوست و در گلزار مطهر شهدای محلات تشییع و به خاک سپرده شد.

شهیدان «محمد شبانی» سال ۳۹ و «مجتبی شبانی» سال ۴۳ در روستای بزیجان از توابع شهرستان محلات متولد شدند و سال ۶۱ در عملیات رمضان و سال ۶۴ در منطقه جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

پدر شهیدان «قبادی» به لقاءالله پیوست

 مرحوم «حاج محمدصادق قبادی» پدر شهیدان «بهمن و بهزاد قبادی» از شهدای شهرستان شیراز در سن ۹۳ سالگی بر اثر کهولت سن و ایست قلبی دعوت حق را لبیک گفت.
پیکر آن مرحوم در دارالرحمه شیراز تشییع و در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده می‌شود.

شهیدان «بهمن و بهزاد قبادی» به ترتیب سال ۶۲ و سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به شهادت رسیدند.

مادر شهیدان «عنایتی» آسمانی شد

مرحومه حاجیه خانم «سیده سکینه فقیه» مادر شهیدان «جلال و جمال عنایتی» از استان همدان بر اثر کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید «جلال عنایتی» با عضویت ذخیره سپاه همدان سال ۶۰ در منطقه سرپل ذهاب به درجه رفیع شهادت نائل شد و جاویدالاثر است.

شهید «جمال عنایتی» سال ۶۴ در منطقه عملیاتی والفجر ۸ به شهادت رسید و پیکر پاکش سال ۷۳ به میهن بازگشت و در گلزار شهدای همدان به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha