مادران شهیدان صبوری و شبانه عرب آسمانی شدند

تهران - ایرنا - مادران شهیدان بزرگوار «صبوری» و «شبانه عرب» و جانبازان ۷۰ درصد «سعدالله عزیزی» و «اسفندیار افتاده» آسمانی شدند.

حاجیه خانم «ملوک محمودی» مادر شهیدان «پرویز و خسرو صبوری»از استان تهران دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر مادر شهیدان صبوری با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای تهران تشییع و در قطعه صالحین به خاک سپرده شد.
گفتنی است؛ شهید پرویز صبوری ۲۰ آذرماه ۱۳۶۰ در گیلان غرب و برادرش خسرو ۱۱ تیرماه ۱۳۶۵ در مهران به درجه رفیع شهادت رسیدند. مزار این دو شهید والامقام در امامزاده عقیل اسلامشهر قرار دارد.

مادر شهیدان«غلامحسین و قربان شبانه عرب» به فرزندان شهیدش پیوست

 «فاطمه شعبانی» مادر شهیدان «غلامحسین و قربان شبانه عرب» پس از سال ها تحمل دوری از فرزندانش در سن ۹۱ سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به شهیدانش پیوست.
پیکر مادر شهیدان شبانه عرب طی مراسمی در شهر سفید سنگ از توابع شهرستان فریمان تشییع و در قطعه صالحین بهشت امام حسن مجتبی(ع) این شهر به خاک سپرده شد.
گفتنی است؛ برادران شهید غلامحسین و قربان شبانه عرب (شعبانی عرب) در ششم شهریور ۱۳۳۷ و یکم بهمن ۱۳۴۰ در شهر سفید سنگ از توابع شهرستان فریمان چشم به جهان گشودند و در ۱۸ اسفند ۱۳۶۲ و ۳۰ اسفند ۱۳۶۶ در عملیات جزیره مجنون و ماووت به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

​ «سعدالله عزیزی» جانباز گرانقدر ۷۰ درصد به یاران شهیدش پیوست

«سعدالله عزیزی» از جانبازان استان ایلام بعد از سال‌ها تحمل رنج ناشی از مجروحیت، روز گذشته دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست.
پیکر پاک و مطهر این شهید بزرگوار در صحن امامزاده علی صالح (ع) به خاک سپرده شد.
این جانباز روشندل و سرافراز در جریان بمباران هوایی شهر ایلام به دست رژیم جنایتکار بعث عراق در تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال ۶۲ از ناحیه سر و هر دو چشم دچار مجروحیت شد و به افتخار جانباری نائل آمد و سرانجام به یاران شهیدش پیوست.

«اسفندیار افتاده » جانباز سرافراز دفاع مقدس ( ۷۰ درصد )‌ به یاران شهیدش پیوست

جانباز سرافراز اسفندیار افتاده ،‌ اسطوره ایثار و مقاومت و یادگار هشت سال دفاع مقدس، پس از تحمل سال‌ها رنج و مشقت ناشی از جانبازی در ایام سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) به خیل شهدا پیوست.
پیکر مطهر جانباز شهید اسفندیار افتاده در قائمشهر مازندران تشییع و در امامزاده اسماعیل این شهرستان به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =