پدران شهیدان عزیزالهی، پورکارگر، رضائی و مادرشهدا پورنواب دعوت حق را لبیک گفتند

تهران - ایرنا - پدران شهیدان والامقام «مسعود و مهرداد عزیزالهی»، «جلیل و جواد محمدپورکارگر»، «علی و مراد رضائی» و مرحومه «حاجیه خانم تاجی هژبری حقیقی» مادر شهیدان «حسین و حسن پورنواب اردکانی» به فرزندان شهید خود پیوستند و همچنین تقی نجفی جانباز  ۷۰ درصد پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از جراحات دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

به گزارش روز شنبه ایرنا، حاج «محمود عزیزالهی» پدر شهیدان والامقام «مسعود و مهرداد عزیزالهی»، در سن ۸۷ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار فرزندان شهیدش شتافت.
پیکر مطهر این پدر بزرگوار در نجف آباد تشییع و در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.
شهید مسعود عزیزالهی سال ۶۲ در ۲۰ سالگی در عملیات خیبر شهید شد و شهید مهرداد عزیزالهی، سال ۱۳۶۵ در ۱۹ سالگی با سمت تخریبچی در عملیات کربلای ۴ مورد اصابت ترکش دشمن قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد. مزار این دو برادر شهید در گلستان شهدای اصفهان واقع است.
گفتنی است شهید مهرداد عزیزالهی، نوجوانی است که مصاحبه‌اش با سیما، مورد توجه امام خمینی(ره) قرار گرفت، حضرت امام(ره) این رزمنده نوجوان را به حضور پذیرفته و بر بازوی او بوسه می‌زنند.

پدر شهیدان «محمدپورکارگر» به فرزندان شهیدش پیوست

حاج محمدحنیفه محمدپورکارگر پدر شهیدان جلیل و جواد محمدپورکارگر پس از سال‌ها فراق به فرزندان شهیدش پیوست.
مراسم تشییع و خاکسپاری آن مرحوم امروز شنبه اول شهریور در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شد.
شهید جلیل محمدپورکارگر سال ١٣۴٠ به دنیا آمد و سال ١٣۶۶ در شلمچه به شهادت رسید و شهید جواد محمدپورکارگر سال ١٣۴٣ به دنیا آمد و سال ١٣۶٣ در عملیات بدر به فیض شهادت نائل آمد.  

مادر شهیدان «پورنواب اردکانی» آسمانی شد

 مرحومه «حاجیه خانم تاجی هژبری حقیقی» مادر شهیدان «حسین و حسن پورنواب اردکانی» از شهدای شهرستان شیراز در سن ۹۵ سالگی به دلیل کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر آن مرحومه در دارالرحمه شیراز تشییع و در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.
گفتنی است شهیدان حسن و حسین پورنواب اردکانی به ترتیب ۳۰ مرداد و دوم آبان سال ۱۳۶۱ در مناطق سلیمان کندی سقز و زبیدات به شهادت رسیدند.

پدر شهیدان «رضائی» آسمانی شد

پدر شهیدان «علی و مراد رضائی» به‌علت کهولت سن و بیماری در ۹۱ سـالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزنـدان شـهیدش پیوست.
مراسم تشییع پیکر آن مرحومدر جـوار مزار مطهر فرزنـدان شهیدش در گلزار شهدای گتوند به خاک سـپرده شد.
 شـهید علی رضـائی در چهارم اسفند سال ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی کربلای ۵ در محل شلمچه به فیض شهادت نائل آمد و شهید مراد رضائی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۴ در محل ارونـدرود به شهادت رسید.

نجفی جانباز ۷۰ درصد به یاران شهیدش پیوست

تقی نجفی جانباز سرافراز ۷۰ درصد   پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از جراحات، به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
پیکر مطهر این یادگار دفاع مقدس در روستای تشویر طارم زادگاه وی از توابع شهرستان طارم به خاک سپرده شد. جهت حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مراسم خاصی برای گرامی‌داشت این شهید والامقام برگزار نخواهد شد.
شهید تقی نجفی سال ۳۹ دیده به جهان گشود و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان سرباز ارتش، راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و سال ۶۳ در منطقه عملیاتی آبادان و بر اثر اصابت ترکش به سر به درجه جانبازی نایل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha