چندتن از والدین شهدای گرانقدر آسمانی شدند

تهران - ایرنا -پدران شهیدان «قربان، رمضان و منوچهر سلطانی»، «حبیب‌اله و فتح‌اله بغدادی»،   «ابراهیم و رضا سعدی»، «میکائیل و فضایل کریمی» و مادران شهیدان «محمد و نعمت‌الله منصوری نوش‌آبادی» و «علیرضا و محمدرضا فریس آبادی»  دعوت حق را لبیک گفته و به فرزندان شهیدشان پیوستند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا، ‌ مرحوم «حاج عوض سلطانی» پدر شهیدان «قربان، رمضان و منوچهر سلطانی» از شهدای شهرستان شیراز در سن ۸۴ سالگی به دلیل کهولت سن و ایست قلبی دعوت حق را لبیک گفت.

شهید «قربان سلطانی» سال ۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسید، شهید «رمضان سلطانی» سال ۶۵ در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل شد و شهید «منوچهر سلطانی» سال ۶۶ در منطقه شلمچه به کاروان شهیدان پیوست.

مادر شهیدان «منصوری نوش‌آبادی» آسمانی شد

  «حاجیه خانم سلیمی» مادر بزرگوار شهیدان والامقام «محمد و نعمت‌الله منصوری نوش‌آبادی» پس از تحمل سال‌ها درد فراق فرزندان شهیدش  به جوار حق شتافت.

مراسم تشییع پیکر این مادر بزرگوار از منزل ایشان به طرف آستان مقدس امامزاده محمد نوش‌آباد برگزار و در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.

شهید «محمد منصوری نوش‌آبادی» سال ۴۷ متولد شد و سال ۶۵ در فاو به مقام والای شهادت نایل شد و شهید «نعمت‌الله منصوری نوش‌آبادی» سال ۴۲ متولد شد و سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

پدر شهیدان «بغدادی» به فرزندان شهیدش پیوست

«حاج قدرت‌اله بغدادی» رزمنده و یادگار دوران دفاع مقدس و پدر گرامی شهیدان والامقام «حبیب‌اله و فتح‌اله بغدادی»  دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر پاک این پدر والامقام روز چهارشنبه  در گلزار شهدای امام زاده هادی‌(ع) در ینگی امام ساوجبلاغ در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.

حاج «قدرت‌اله بغدادی» ساکن هشتگرد از متولیان و هیئت امنای مسجد جامع هشتگرد به همراه ۶ فرزند دلاور خود در دوران انقلاب اسلامی و  ۸ سال دفاع مقدس  با مجاهدت و ایثارگری‌های خود از ارزش‌ها و اهداف نظام و انقلاب اسلامی دفاع کردند.

شهید «حبیب‌اله بغدادی» سال ۴۶ متولد شد و سال ۶۴ در جزیره مجنون در عملیات عاشورا به شهادت رسید و شهید «فتح‌اله بغدادی» سال ۴۷ متولد شد و سال ۶۲ در جزیره مجنون و عملیات خیبر بر اثر اصابت ترکش به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «سعدی» به فرزندان شهیدش پیوست

«حاج فریدون سعدی»  پدر شهیدان «ابراهیم و رضا سعدی» پس از تحمل سالها درد فراق، دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر پاک این پدر مهربان چهارشنبه با حضور خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گلزار متبرک شهدای شهرستان رشت به خاک سپرده شد.
شهید «ابراهیم سعدی» سال ۶۱ بر اثر اصابت ترکش در منطقه رقابیه جنوب اهواز و شهید «رضا سعدی» سال ۶۷ در عملیات بیت المقدس ۷ منطقه شلمچه مفقود و به شهادت رسید.

مادر شهیدان «فریس آبادی» آسمانی شد

حاجیه خانم «راضیه آب‌بریان» مادر شهیدان «علیرضا و محمدرضا فریس آبادی» پس از یک دوره بیماری در سن ۷۹ سالگی در بیمارستان مصطفی خمینی دار فانی را وداع گفت و به دو فرزند شهیدش پیوست.

پیکر مادر شهیدان فریس آبادی، پس از تشییع در قطعه ۲۵ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

شهیدان علیرضا فریس آبادی هفتم فرودین ماه ۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین و  محمدرضا ۱۵ آذر ۱۳۸۴ در سانحه سقوط هواپیما به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پدر شهیدان «کریمی» آسمانی شد

«حاج خیبر کریمی» پدر شهیدان والامقام «میکائیل و فضایل کریمی» از شهدای شهرستان زنجان پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید «میکائیل کریمی» سال ۴۲ در شهرستان زنجان دیده به جهان گشود و سال ۶۲ با سمت فرمانده گردان ١۴ ‌امام حسین در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکرش را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.  

شهید «فضایل کریمی» سال ۴۵ در شهرستان زنجان دیده به جهان گشود و سال ۶۲ در جزیره مجنون عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکرش مدت‌ها در منطقه بر جای ماند و سال ۷۵ پس از تفحص در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha