مادران شهیدان آقامحمدی، کریمی رزکانی و زمانی پور آسمانی شدند

تهران - ایرنا - بانو «گلی محمدی» مادر شهیدان «علی و محمود آقامحمدی» و حاجیه خانم «شهربانو تاجیک» مادر گرامی شهیدان والامقام «فیروز و علی کریمی رزکانی» و «نرگس‌خانم شاهجوئی» مادر شهیدان «قربانعلی و غلامحسین زمانی‌پور» در دوران دفاع مقدس به فرزندان شهید خود پیوستند و آسمانی شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا ، بانو «گلی محمدی» مادر شهیدان والامقام «علی و محمود آقامحمدی» پس از ۳۹ سال فراق از فرزندان شهیدش، براثر کهولت سن، دنیای فانی را وداع گفت و به ارواح مطهر شهدایش پیوست.

مادران شهیدان آقامحمدی، کریمی رزکانی و زمانی پور آسمانی شدند

مراسم تشییع پیکر این مادر ایثارگر، روز سه‌شنبه ۲۰ مهرماه از مقابل مسجد باب‌الجنه به سمت گلزار شهدا برگزار می‌شود.

شهید «علی آقامحمدی» متولد سال ۱۳۴۴ بود. وی با عضویت در بسیج عازم جبهه‌ شد و در اردیبهشت سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس منطقه شلمچه به شهادت رسید.

برادرش شهید «محمود آقامحمدی» سه سال بعد در آبان سال ۱۳۶۴ بر اثر اصابت تیر کمین کومله‌ها در منطقه سقز به مقام شهادت نایل آمد.

الدین معظم شهیدان «آقامحمدی» بعد از شهادت فرزندشان برای ادامه راه شهیدان خود، منزلشان را به نام حسینیه شهیدان «علی و محمود آقامحمدی» نام گذاشتند و با برگزاری مراسم‌های مذهبی و نشر فرهنگ ایثار و شهادت در مسیر احیای یاد و راه شهدا گام برداشتند.«حسینیه آقامحمدی» یکی از ۲۰ حسینیه شهید در استان قم است.

مادر گرامی شهیدان «کریمی رزکانی» به فرزندان شهیدش پیوست

حاجیه خانم «شهربانو تاجیک» مادر گرامی شهیدان والامقام «فیروز و علی کریمی رزکانی» از شهدای استان البرز در دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها فراق از فرزندانش دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

مادران شهیدان آقامحمدی، کریمی رزکانی و زمانی پور آسمانی شدند

حاجیه خانم «شهربانو تاجیک» مادر گرامی شهیدان والامقام «فیروز و علی کریمی رزکانی» پس از سال‌ها فراق از فرزندانش دعوت حق را لبیک و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر این مادر والامقام تشییع و در گلزار شهدای رزکان شهرستان فردیس در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.

شهید «فیروز کریمی رزکانی» متولد بهمن‌ماه سال ۱۳۴۳، تیرماه سال ۱۳۶۱ در منطقه شلمچه و شهید «علی کریمی رزکانی» متولد فروردین ماه سال ۱۳۴۲، دی ماه سال ۱۳۶۵ در منطقه پاسگاه زید به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مادر بزرگوار شهیدان «زمانی‌پور» دار فانی را وداع گفت

مادر بزرگوار شهیدان «قربانعلی و غلامحسین زمانی‌پور» از استان سمنان دعوت حق را لبیک گفت و راهی سفر آخرت شد.

 «نرگس‌خانم شاهجوئی» مادر بزرگوار شهیدان «قربانعلی و غلامحسین زمانی‌پور» به دعوت معبودش لبیک گفت و به دیدار فرزندان شهیدش نائل شد.

پیکر پاک این مادر شهیدان  از خیابان آستانه به سمت آرامگاهش واقع در امامزاده یحیی(ع) سمنان تشییع و به خاک سپرده شد .

شهید «قربانعلی زمانی‌پور» سال ۱۳۴۰ به دنیا آمد و سال ۱۳۶۴ در اروند و شهید «غلامحسین زمانی‌پور» سال ۱۳۴۵ متولد شد و سال ۱۳۶۲ در پاسگاه زید به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha