آسمانی شدن تنی چند از جانبازان و پدران شهدا در آستانه روز جانباز

تهران -ایرنا - در آستانه روز جانباز تنی چند از  جانبازان و والدین معظم شهدا از جمله محمدعلی کریم نژاد جانباز ۷۰ درصد بصیر، رضا روستایی، جانباز ۷۰ درصد، ‌ حاج حبیب‌الله زارعی پور جلال‌آبادی پدر شهیدان والامقام محمد و رمضان زارعی پور جلال‌آبادی و حاج غلام مهرنما پدر شهیدان والامقام عبدالرسول و محمود مهرنما به یاران و فرزندان شهید خود پیوستند.

جانباز ۷۰ درصد بصیر «محمدعلی کریم نژاد»،  به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد بصیر  «محمدعلی کریم نژاد»، از شهرستان خوی سوم مرداد سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان در شلمچه بر اثر ترکش خمپاره از ناحیه دو چشم مجروح شده و پس از سالها تحمل جراحات جانبازی به فیض شهادت نائل گشت و به همرزمان شهیدش پیوست.
پیکر مطهر این شهید گرانقدر امروز شنبه (‌۹ فروردین) ‌ در شهرستان خوی با رعایت اصولی بهداشتی تشییع و در گلزار مطهر شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.

جانباز «رضا روستایی» به همرزمان شهیدش پیوست

رضا روستایی، جانباز ۷۰ درصد استان فارس پس از تحمل ۳۸ سال رنج ناشی از جانبازی به همرزمان شهیدش پیوست.

رضا روستایی، جانباز ۷۰درصد شهرستان سروستان که ۲۷ دی ماه سال ۱۳۶۱ در عملیات والفجر در منطقه فکه، از ناحیه دست راست و قسمتی از پای چپ دچار قطع عضو و از ناحیه ران پای راست،  کمر و گردن مجروح شده بود، پس از تحمل ۳۸ سال رنج ناشی از جانبازی به همرزمان شهیدش پیوست.
پیکر مطهر این شهید گرانقدر در شهرستان سروستان تشییع و در گلزار مطهر شهدای این شهرستان به خاک سپرده می‌شود و به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، مراسم بزرگداشت این شهید بزرگوار نیز در شرایط کنونی برگزار نمی‌شود.

پدر شهیدان زارعی آسمانی شد

پدر شهیدان والامقام «محمد و رمضان زارعی پور جلال‌آبادی» از شهدای شهرستان زرند استان کرمان در ۹۲ سالگی به فرزندان شهیدش پیوست.

 حاج حبیب‌الله زارعی پور جلال‌آبادی پدر شهیدان والامقام «محمد و رمضان زارعی پور جلال‌آبادی» از شهدای شهرستان زرند استان کرمان در ۹۲ سالگی و پس از تحمل سال‌ها فراغ فرزندان برومند خود، دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار معبود شتافت.
محمد متولد ۱۳۳۷، معلم بود و به‌عنوان بسیجی به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و در بیست و دوم اسفند ۱۳۶۲، در عملیات خیبر و در جزیره مجنون براثر اصابت گلوله شهید شد. پیکر وی مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس ‌از تفحص سال ۱۳۷۶، در گلزار شهدای جلال‌آباد زرند به خاک سپرده شد.
رمضان متولد ۱۳۴۷ بود واو نیز به‌عنوان بسیجی به جبهه‌های نبرد شتافت و در پنجم اردیبهشت ۱۳۶۶، در جریان عملیات کربلای ۱۰ در منطقه بانه براثر اصابت ترکش خمپاره شهید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای جلال‌آباد زرند تدفین شد.

 پدر شهیدان مهرنما به فرزندان شهید خود پیوست

پدر شهیدان والامقام «عبدالرسول و محمود مهرنما» از شهدای استان خوزستان در ۹۷ سالگی به فرزندان شهیدش پیوست.

حاج غلام مهرنما پدر شهیدان والامقام عبدالرسول و محمود مهرنما از شهرستان مقاوم دزفول، بدرود حیات گفت. شهید عبدالرسول مهرنما در سال ۱۳۶۱ حین عملیات فتح المبین در منطقه عین خوش و شهید محمود مهرنما نیز در سال ۱۳۶۶در اثر بمباران موشکی به دزفول به فیض شهادت نائل آمدند.

پدر شهیدان «خدمتگزار» به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان «عباس و سعید خدمتگزار بافکری» از استان گیلان دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

 مرحوم «حسین خدمتگزار بافکری» پدر شهیدان «عباس و سعید خدمتگزار بافکری» از استان گیلان دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
شهیدان سعید و عباس خدمتگزار در سوم و چهارم فروردین ۱۳۶۷ در علمیات والفجر ۱۰ در خرمال عراق به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha