«جمعه داوودی بهاروند» جانباز ۷۰ درصد به خیل شهدا پیوست

تهران - ایرنا - «جمعه داوودی بهاروند» جانباز ۷۰ درصد در دوران هشت سال دفاع مقدس به همسنگران شهید خود پیوست و مادر گرانقدر شهیدان «قنبری» نیز آسمانی شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثارو شهادت ایرنا ، جانباز ۷۰ درصد دوران هشت سال دفاع مقدس «جمعه داوودی بهاروند» سحرگاه امروز (دوشنبه) پس از ۳۵ سال تحمل رنج و درد جانبازی، به همسنگران شهیدش پیوست.

شهید داوودی بهاروند متولد ۸ خرداد سال ۱۳۲۶ و عضو بسیج سپاه، در سحرگاه ۱۲ فروردین سال ۱۳۶۵ در سلیمانیه عراق مجروح و دچار موج گرفتگی شد و در ۱۷ شهریور سال ۱۳۶۵ در منطقه دربندی خان مجروح شیمیایی شد و نهایتا سحرگاه امروز پس از ۳۵ سال تحمل رنج و درد جانبازی به همسنگران شهیدش پیوست.

 پیکر پاک و مطهر این شهید بزرگوار در گلزار شهدای سراب یاس به خاک سپرده خواهد شد و به جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام فراگیری ویروس منحوس کرونا، مراسم تشییع برگزار نخواهد شد.

مادر گرانقدر شهیدان «قنبری» آسمانی شد

حاجیه‌ خانم «معصومه اکبری رضایی‌فرد» مادر گرانقدر شهیدان «عبدالحسین و مجید قنبری» و خواهر شهید «محمدحسین اکبری رضایی‌فرد» دار فانی را وداع گفت و به فرزندان و برادر شهیدش پیوست.

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر این مادر شهید متعاقبا اعلام خواهد شد.

«شهید عبدالحسین قنبری» بیست و پنجم خرداد ۱۳۴۱ در شهر قزوین به دنیا آمد، سال ۱۳۶۱ ازدواج کرد و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. نهایتا هجدهم بهمن ۱۳۶۱ با سمت معاون اطلاعات عملیات در رقابیه بر اثر اصابت ترکش گلوله خمپاره به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

 «شهید مجید قنبری» بیست و چهارم بهمن ۱۳۴۷ در شهر قزوین به دنیا آمد. این شهید والامقام از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و پانزدهم فروردین ۱۳۶۴ با سمت آرپی‌جی‌زن در طلائیه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او نیز در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

«شهید محمدحسین اکبری رضایی‌فرد» نیز یکم تیر ۱۳۴۲ در شهرستان قزوین به دنیا آمد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و فرماندهی گردان امام رضا(ع) را بر عهده داشت و سرانجام یازدهم اسفند ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسید. مزار شهید اکبری رضایی‌فرد نیز در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =