عبدالرضا شفیعی جانباز ۷۰ درصد آسمانی شدند

تهران - ایرنا - «عبدالرضا شفیعی» جانباز ۷۰ درصد و مداح اهل بیت(ع) پس از سال‌ها تحمل رنج ناشی از مجروحیت امروز(سه شنبه) دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهید خود پیوست.

 شهید شفیعی به دلیل بیماری کلیوی در بیمارستان ساسان بستری بود.

 این جانباز دفاع مقدس ۲۷ فروردین سال ۱۳۶۶ به درجه رفیع جانبازی نائل آمد. پیکر این شهید امروز پس از تشییع در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده  شد.

مادر شهیدان «اصلانی» دار فانی را وداع گفت

مرحومه حاجیه خانم «آسیه محمدی» مادر شهیدان «علی اکبر و محسن فامیل اصلانی» نیز دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهید خود پیوست.
شهید علی اکبر فامیل اصلانی با عضویت کادر نیروی هوایی در ۶ خرداد سال ۵۹ در منطقه بانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید محسن فامیل اصلانی نیز در ۳۰ دی سال ۶۰ در منطقه دشت اهواز به شهادت رسید.

پدر شهیدان «سروش» آسمانی شد

مرحوم حاج «حسن سروش» پدر شهیدان والامقام «حمیدرضا و محمدمهدی سروش» پس از سال‌ها تحمل رنج فراق دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر مرحوم مغفور حاج حسن سروش صبح امروز در گلزار مطهر شهدای محلات تشییع و خاکسپاری شد.
شهید دانش آموز حمیدرضا سروش در سال ۱۳۴۸ در تهران متولد و با عضویت بسیجی در تاریخ چهارم دی ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید محمدمهدی سروش در سال ۱۳۴۷ در تهران متولد و با عضویت بسیجی در تاریخ نهم بهمن ۱۳۶۶ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مادر شهیدان «شیخی‌زاده» دار فانی را وداع گفت

خانم «فاطمه یعقوب‌زاده» مادر شهیدان «محمدحسن و محمدحسین شیخی‌زاده» در سن ۸۵ سالگی به دلیل کهولت سن دار فانی را وداع گفت.
شهید «محمدحسن شیخی‌زاده» متولد سال ۱۳۳۵ بود که در سال ۱۳۶۵ در جبهه جنگ تحمیلی به شهادت رسید. «محمدحسین شیخی‌زاده» نیز متولد سال ۱۳۴۱ بود که سال ۱۳۶۰ در منطقه چذابه به شهدا پیوست.

همسر و مادر شهیدان «اسکندری» آسمانی شد

 حاجیه خانم مرحومه سیده مریم حیدری همسرشهید «مظفر اسکندری» و مادر شهید «اسمعیل اسکندری» براثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت و به دیدار فرزندانش شتافت.
شهید مظفر اسکندری دوم تیر ۱۲۹۸ در روستای علی آباد تابعه شهرستان اشنویه دیده به جهان گشود و پنجم آذر ۱۳۶۲ در شهرستان زادگاهش توسط گروه های ضد انقلاب به اسارت درآمد و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.
شهید اسماعیل اسکندری نیز نوزدهم خرداد ۱۳۴۵ در روستای علی آباد توابع شهرستان اشنویه دیده به جهان گشود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور داشت و بیست و نهم اسفند ۱۳۶۱ در روستای چقال مصطفی نقده هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب به شهادت رسید.

مادر شهیدان «اسدی» به فرزندان شهیدش پیوست

«سکینه اسدی» مادر شهیدان «علی اصغر و عبدالله اسدی»، به علت  کهولت سن و سال ها تحمل دوری از فرزندان افتخار آفرینش، در سن ۹۵ سالگی به شهیدانش پیوست.
مراسم تشییع این مادر فداکار در راستای پیشگیری از بیماری کرونا و جلوگیری از اجتماعات برگزار نشد.
پیکر این تندیس صبر و استقامت در گلزار شهدای روستای چشمه خسرو به خاک سپرده شد.
 شهیدان علی اصغر و عبدالله اسدی در ۱۱ اسفند ۱۳۲۶ و یکم شهریور ۱۳۲۹ چشم به جهان گشودند و در یکم دی ۱۳۶۰ در عملیات مطلع الفجر منطقه گیلان غرب و ۲۵ فروردین ۱۳۶۲ عملیات والفجر یک منطقه فکه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند، گلزار شهدای چشمه خسرو میزبان پیکر شهیدان علی اصغر و عبدالله اسدی است.
سردار شهید علی اصغر اسدی فرمانده گردان ویژه خراسان بود.

​مادر شهیدان «زارع پیشه» آسمانی شد

 مرحومه حاجیه‌خانم «زیور ملأ حسـینی» مادر دو شـهید «حسن و یدالله زارع پیشه» و جانباز ۲۵ درصد «عباس زارع پیشه» دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
حسن زارع پیشه اول مهر ۱۳۳۶ و یداله ۲۵ تیر ۱۳۴۷ در شهرستان بافت چشم به جهان گشودند و به ترتیب ۲۱ بهمن ۱۳۶۴ در اروندرود و ۲۶ اسفند ۱۳۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسیدند.

مادر شهیدان «موذنی» به فرزندان شهیدش پیوست

 مرحومه حاجیه خانم «رضوان شوشتری» مادر سه شهید والامقام «محمدرضا، محمدحسین و محمدطاهر موذنی»، پس از سال ها فراق، دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
فرزندان این مادر صبور شهیدان محمد رضا، محمد طاهر و محمد حسین موذنی به ترتیب در تاریخ ۲۰ بهمن ۶۱ در منطقه فکه و عملیات والفجر مقدماتی، ۱۳ تیر ماه ۱۳۶۵ در پایگاه شهید نجارزاده شوشتر و سوم بهمن ماه ۱۳۶۵ در شلمچه و عملیات کربلای پنج به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
مراسم خاکسپاری این مادر گرانقدر فردا(چهارشنبه) در شهرستان شوشتر برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha