رئیس بین‌الملل دومای روسیه: در این روزهای سخت همه باید در کنار ایران باشند

مسکو - ایرنا - رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه با اشاره به گسترش ویروس کرونا و دیگر کشورها از جمله ایتالیا اظهار داشت: روسیه کمک هایی را به ایران ارسال کرده است اما این حجم از کمک با توجه به شیوع گسترده کرونا در ایران ناچیز است بنابراین ما معتقدیم که همه کشورها امروز باید در کنار ایران باشند از این رو از دیگران نیز دعوت می کنیم که به ما بپیوندند.

«لئونید اسلوتسکی» در این پیام ویدیوئی افزود: وقتی بسیاری از سیاستمداران مشغول صحبت هستند، مقاله می نویسند یا سخن پردازی می‌کنند، ما به مردم کمک می‌کنیم تا زنده بمانند. از جمله، چند روز پیش با تحویل دستگاه‌های تنفس مصنوعی، پمپ، دیگر لوازم و وسایل طبی به جمهوری اسلامی ایران کمک جدی کردیم هر چند این حجم بزرگی در معیار کشوری که دارای تعداد زیادی بیمار مبتلا به ویروس کرونا است، نیست، توانایی ما در این اندازه است؛ از دیگران هم دعوت می‌کنیم، کمک کنند.

وی افزود: بزودی ما به ایتالیا کمک مشابه‌ای ارسال می‌کنیم، طی تمام این روزها با همکاران ایتالیایی در تماس نزدیک دائمی هستیم. وقتی اتحادیه اروپا به ایتالیا کمک نمی‌کند، ما، بنظرم، باید رنجش ها، تحریم‌ها، بسیاری امور دیگر که به شکل مطلقا ساختگی در ارتباطاتمان مانع ایجاد می‌کند، را به فراموشی سپرده و بار دیگر تأکید می‌کنم به مردم کمک کنیم تا زنده بمانند.

اسلوتسکی ادامه داد: چرا که اساس کمک انساندوستانه این است. این کمک خیلی صادقانه است. باید به مردم کمک کرد، آنها می‌توانند جان ببازند، سیاست اینجا هیچ ربطی (اهمیتی) ندارد.
رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه اظهار داشت: پس از اینکه با تشریک مساعی بر بیماری جهان گیر کرونا پیروز شدیم ممکن است کسی در موردی بخواهد تجدید نظر کند اما امروز ما از کمک انسان دوستانه حرف می‌زنیم و اینکه هر کدام از ما در کاهش تعداد قربانیان این اوضاع هولناک که هر روز به تعداد بیشتری از کشورها سرایت می‌کند، سهم اندک خود را داشته باشیم.

بیماری همه گیر کرونا از سه ماه پیش در شهر ووهان چین پدیدار شد و منجر به جانباختن ۳ هزار و ۲۹۲ چینی و مبتلا شدن بیش از ۸۱ هزار تبعه چین به این ویروس شد با این وجود از یک هفته پیش چین مدعی شده است که فرد جدیدی دیگر به این ویروس در این کشور به ویروس کرونا مبتلا نشده است.

از آن زمان تاکنون کرونا در حال پیشروی در بیش از ۱۷۰ کشورجهان است و از حدود یک ماه پیش در ایران نخستین قربانیان خود را گرفت.

درحال حاضر بیش از ۲۹ هزار نفر در ایران به این ویروس که برخی را به کام مرگ می کشاند مبتلا شده اند و بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر از هموطنان مان جان خود را از دست داده اند.

تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا و حدود ۱۱۱ هزار نفر نیز نجات یافته و بیش از ۲۳ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا با بیش از هشت هزار جانباخته بیشترین آمار فوتی در این بحران جهانی را به خود اختصاص داده است و پس از این کشور اسپانیا با چهار هزار کشته تا امروز در جایگاه دوم است ضمن اینکه ایالات متحده آمریکا از نظر تعداد مبتلا با بیش از ۸۵ هزار مبتلا و یک هزار و ۲۸۸ کشته تا این لحظه چین مبدا انتشار ویروس را هم از نظر شیوع پشت سر گذاشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =