اعلام همبستگی شخصیت‌های فرهنگی روسیه با ملت ایران و مخالفت با تحریم‌های آمریکا

مسکو - ایرنا - ولادیمیر یاکونین رئیس انستیتو گفت‌وگوی تمدن‌ها و بنیاد پریزوانی و میخائیل پیاتروفسکی رئیس موزه ارمیتاژ و نرگس احد اوا رئیس انجمن دوستی ایران و روسیه در سنپترزبورگ ضمن برقراری ارتباط ویدئو کنفرانس با سفیر ایران، با محکوم کردن تحریم‌های ظالمانه آمریکا همبستگی خود را با ملت ایران در روزهایی که با کرونا مقابله می کنند، ابراز داشتند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، کاظم جلالی در این گفت و گوها ضمن مرور همکاری‌های فرهنگی گذشته با این نهادها، تجربه کارهای مشترک را سودمند و ثمر بخش توصیف و اظهار امیدواری کرد که در آینده همکاری‌های مشترک وسیعتر و جدیتر پیگیری شود.


وی ضمن تشریح همدلی و همراهی مردم و مسئولان ایران برای مقابله با ویروس کرونا، تحریم‌های ظالمانه آمریکا را علاوه بر نوعی تروریسم اقتصادی، اقدامی تروریستی در جهت ایجاد مشکل در نظام بهداشت و سلامت مردم ایران دانست.
سفیر ایران در فدراسیون روسیه توفیق در مقابله با ویروس کرونا را مستلزم تلاش جمعی جامعه جهانی دانست و ایجاد محدودیت‌های دولت امریکا را در دسترسی ایران به منابع مالی برای رویارویی با این مشکل، تهدید سلامت جامعه ایران و مجموعه شهروندان جامعه جهانی دانست.
وی از چهره های فرهنگی روسیه خواست که با ملت سرافراز ایران برای رویارویی با این ظلم آشکار همصدا شوند و انتقال دهنده صدای مظلومیت و دادخواهی ملت ایران به جامعه جهانی باشند.
چهره های فرهنگی روسیه نیز ضمن یادکرد مثبت از همکاریهای فرهنگی در سال‌های گذشته میان دو کشور، ملت ایران را مردمی مقاوم، شجاع و اثر گذار در جهان توصیف کرده و تحریم اقتصادی ایران را غیر عادلانه ارزیابی کردند.

آنان همچنین اظهار امیدواری کردند که در سایه همدلی و همراهی و مسئولیت شناسی ملت ایران، ایرانی ها بر این مشکل نیز غلبه کنند.

چهره های فرهنگی روس با تاکید بر مسئولیت اجتماعی همه فرهیختگان بر همراهی خود با ملت ایران تاکید کردند و یادآور شدند که با ملت و دولت ایران همراه و همدل هستند و می‌کوشند تا صدای مظلومیت مردم ایران در موقعیت حساس کنونی باشند.
در پایان طرفین اظهار امیدواری کردند با پایان یافتن مشکل کرونا همکاریهای فرهنگی دو کشور با شتاب بیشتری پیگیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =