هراس جهانی از ویروس کرونا

تهران- ایرنا- شیوع ویروس کرونا که برای نخستین بار ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد و بتدریج به سایر کشورهای دنیا سرایت کرد، اکنون  بسیاری از کشورها را با بحران سلامتی شهروندانشان و مشکلات فراوان به خصوص در زمینه اقتصادی روبه‌رو کرده است.

به علت ناشناخته بودن این ویروس و نیز راه‌های موثر مقابله با آن، نحوه مواجهه کشورها با آن در بیشتر کشورها تابع شرایط خاصی بود؛ برخی کشورها حتی غربی‌ها ابتدا این ویروس را دست‌کم گرفتند و بعد از افزایش شمار تلفات و گسترش میزان همه‌گیری آن، اعمال محدودیت ها از جمله قرنطینه‌های مقطعی و محلی را در دستور کار قرار دادند.

بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، ایتالیا، انگلیس و دیگر کشورهای غربی دچار بحران های جدی شدند و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشورها و نیز ابتلا نشان دهنده وضعیت زیرساخت های بهداشتی و درمانی آنها قلمداد شد.

بعضی از کشورهای آسیایی از جمله چین و کره جنوبی در مواجهه با این ویروس موفق تر از سایر کشورها معرفی شدند و اقداماتشان از جلوگیری از همه گیری و شناخت سریع افراد مبتلا گرفته تا درمان الگوی برخی دیگر کشورها قرار گرفت.

در پرونده پیش رو اخبار مربوط به ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان، تاثیرات این بیماری و اقدامات این کشورها برای مقابله با آن دسته‌بندی و عرضه شده است.

برچسب‌ها

اخبار پرونده