رایزنی های لاوروف با وزیران خارجه چهار کشور با محوریت کرونا

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگوهای تلفنی با وزیران خارجه فرانسه،چین، امارات و بلاروس درباره وضعیت پیرامون بیماری کرونا رایزنی کرد.

به گزارش وزارت امور خارجه روسیه، سرگئی لاوروف روز جمعه با «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در ادامه گفت وگوی تلفنی روز گذشته روسای جمهوری دو کشور درباره اوضاع پیرامون شیوع بیماری کرونا تبادل نظر کرد.

وزیران خارجه روسیه و فرانسه درخصوص وضعیت پیرامون انتشار بیماری کرونا گفت وگو کرده و تدابیر لازم برای هماهنگی تلاش ها ازجمله برای حل مسائل مرتبط با بازگشت اتباع دو کشور به میهن خود را بررسی کردند. 

 دو طرف همچنین گام های احتمالی در شورای امنیت سازمان ملل را برای کمک به تقویت صلح و امنیت در پیوند با مبارزه با ویروس کرونا را بررسی کردند.

در این گفت وگوی تلفنی در مورد مسائل سوریه، مناقشه لیبی و بحران اوکراین نیز گفت وگو شد. 

 لاوروف درباره انتشار بیماری کرونا با وزیر خارجه چین نیز گفت وگو کرد.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز در نشست خبری در مسکو گفت: سرگئی لاوروف و «وانگ یی» به موثر بودن تدابیر دو کشور برای مبارزه با بیماری کرونا اشاره کردند.

دو طرف همکایهای روسیه و چین در عرصه مبارزه با کرونا و تبادل تجربیات در مبارزه با این بیماری همه گیر جهان را عالی ارزیابی کردند. 

وزیر خارجه روسیه امروز با شیخ عبدالله بن زایدآل نهیان وزیر خارجه امارات هم گفت وگوی تلفنی کرد و کرونا محور مذاکره تلفنی دو طرف را تشکیل می داد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: دو طرف مسائل مهم همکاریهای دوجانبه روسیه و امارات و نیز انتقال اتباع روسی (علاقه مند به بازگشت به کشور خود) از امارات در شرایط وضعیت فوق العاده پیش امده بر اثر شیوع بیماری کرونا را بررسی کردند.

 لاوروف در گفت وگوی تلفنی دیگری، با ولادیمیر مکی وزیر خارجه بلاروس درباره وضعیت پیرامون انتشار کرونا در عرصه بیم المللی تبادل نظر کرد.

دو طرف مسائل در رابطه با هماهنگی همکاریهای روسیه و بلاروس برای بازگشت شهروندان دو کشور از خارج در شرایط مبارزه با شیوع کرونا را بررسی کردند. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =