۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۳:۱۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83729011
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روسیه رزمایش مقابله با کرونا برگزار کرد

مسکو - ایرنا - ارتش روسیه در چندین منطقه این کشور رزمایش مقابله با کرونا و حوادث بیولوژیکی، میکروبی و شیمیایی برگزار کرد.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: این رزمایش در چندین میدان و فرودگاه نظامی آغاز شده است و واحدهای نظامی دفاع دربرابر حملات رادیواکتیویته، شیمیایی و بیولوژیکی حوزه های فدرال مرکز روسیه در آن شرکت دارند.   

در این رزمایش پنج واحد نظامی اقداماتی را در شرایط شیوع بیماری عفونی در چارچوب آمادگی ارتش روسیه برای اقدام در موقعیت اضطراری در میدان‌های نظامی در استان های سامارا، سوردلوفسک، چلیابینسک، نووسیبیرسک و ساراتف برگزار می کنند.  

کارشناسان ارتش روسیه در این رزمایش به آنالیز آب، هوا و خاک از لحاظ وجود مواد سمی و رادیواکتیویته و عوامل بیماری زا و بیولوژیکی می پردازند. 

واحدهای نظامی شرکت کننده در این رزمایش سه روزه به تجهیزات ویژه ازجمله خودروهای ویژه تجسس رادیواکتیویته «ار.خ.م-۶» و خودروهای آب پاش و کف پاش «ای.ر.س-۱۴ک.م» و ایستگاه های سوخت رسانی «ت.م.س-۶۵م» و نیز آرمایشگاه های سیار مجهز هستند. 

در چارچوب رزمایش، آمادگی مراکز درمانی حوزه فدرال مرکزی روسیه برای مقابله با بیماریهای عفونی آزمایش می شود. در مجموع ۴۴ واحد پزشکی و درمانی مورد بررسی قرار می گیرند.

این رزمایش که از روز ۲۵ ماه مارس (دیروز) آغاز شده تا ۲۸ ماه مارس (روز شنبه هفته آینده) ادامه می یابد.

در جریان این رزمایش، واحدهای فرماندهی حوزه فدرال مرکزی و غرب روسیه، نیروی هوابرد، نیروی هوافضا، نیروی موشک های راهبردی، نیروی دفاع رادیواکتیویته، شیمیایی و بیولوژیکی و واحدهای مهندسی نظامی و مراکز درمانی و پزشکی ارتش روسیه شرکت دارند. 

  نیروهای شرکت کننده در این رزمایش شامل ۲۵۰۰ نفر هستند و ۵۰۰ ماشین ویژه نیز در آن شرکت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =