۸۴۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرمانشاه قلع و قمع شد
عکس آرشیوی است

کرمانشاه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۴۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان تخریب و به وضع قبل اعاده شده است.

کامران کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در راستای اجرای تبصره‌های ۲ و ۳ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، از ابتدای سال جاری تاکنون این تعداد ساخت و ساز غیرمجاز، با دستور مقام قضایی در روستاهای تابعه شهرستان کرمانشاه قلع و قمع شده است.

وی افزود: از آمار فوق، ۷۵۰ مورد با دستور موقت و ۹۲ مورد نیز با حکم قطعی اجرا شده که این حجم فعالیت طی سال های اخیر، بی‌سابقه بوده است.

کریمی اضافه کرد: با انجام این اقدامات، حدود ۱۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی شهرستان کرمانشاه از وجود ساخت و سازهای غیرمجاز، پاکسازی و اعاده به وضع سابق انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه با اشاره به همکاری دستگاه های مختلف در اجرای این اقدامات افزود: بدون شک بدون همکاری دستگاه های ذیربط، این اقدام ها حاصل نمی شد.

وی همچنین از همکاری صمیمانه و پیگیری های دادستان و معاونینش، رییس و مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، پرسنل نیروی انتظامی و مسوولان مراکز خدمات در دهستان ها قدردانی کرد.

کریمی تاکید کرد: کارکنان امور اراضی و مراکز جهاد کشاورزی در دهستان ها، به صورت مرتب از اراضی کشاورزی شهرستان کرمانشاه بازدید کرده و با شروع ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغی، اخطاریه های لازم را به صاحبان آنها اعلام می کنند که در صورت بی توجهی این افراد با هماهنگی دستگاه قضایی و با حضور نیروهای انتظامی، مبادرت به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز می کنند.

وی همچنین از شهروندان درخواست کرد، هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را از طریق تلفن ۱۳۱ اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۴ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی و با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha