۶ آذر ۱۴۰۲، ۱۰:۲۲
کد خبرنگار: 912
کد خبر: 85304120
T T
۸ نفر

برچسب‌ها

دادستان: ۱۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در کرمانشاه تخریب شد
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در هشت ماه ابتدایی امسال ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه شناسایی شده است، گفت: ۱۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در این مدت در استان تخریب شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادسرای عمومیو انقلاب استان کرمانشاه؛ «حمیدرضا کریمی» روز دوشنبه با اشاره به تشدید برخورد دستگاه قضایی با تغییر کاربری ها، اظهار کرد: طبق قانون تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی ممنوع بوده و در صورت مشاهده قلع و قمع خواهد شد.

وی افزود: تغییر کاربری باغات و اراضی علاوه براینکه اکوسیستم طبیعی محیط زیست را برهم می زند، امنیت غذایی را هم در آینده با خطر مواجه خواهد کرد.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: براین اساس، دستگاه قضایی با هرگونه تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی و ساخت ویلا به جای آنها، قاطعانه، سریع و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه جمعا ۲۳۷ فقره تغییرکاربری باغات و اراضی کشاورزی در استان شناسایی شده که از این تعداد ۱۲۸ فقره منجربه قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز شد که داخل این باغات و اراضی کشاورزی ساخته شده بود.

به گفته این مسئول قضایی، تاپایان امسال حکم سایر تغییر کاربری های انجام شده هم اجرایی و قلع و قمع خواهند شد.

کریمی در ادامه با تاکید براینکه دستگاه های متولی همچون منابع طبیعی و جهاد کشاورزی باید در راستای شناسایی و مقابله با تغییرکاربری ها هشیاری خود را افزایش دهند، اعلام کرد: افزایش تعداد گشت های کنترل یکی از راه های پیشگیری و مقابله با تغییرکاربری هاست که این دستگاه ها باید در دستور کار خود قرار دهند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

در این استان ۲ میلیون نفری حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha