۲۲۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرمانشاه تخریب شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: ۲۲۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان تخریب و اراضی به حالت سابق اعاده وضعیت شد.

کامران کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تعداد ساخت و ساز غیرمجاز روز گذشته در اراضی شهرستان کرمانشاه در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و با دستور موقت در دهستان الهیارخانی شهرستان کرمانشاه قلع و قمع شد.

وی با قدردانی از زحمات شبانه روزی همکاران امور اراضی شهرستان کرمانشاه افزود: سودجویان ۲۶ هکتار از اراضی مرغوب در روستاهای بله کبود و گمک دهستان الهیارخانی را به ۲۲۰ قطعه تقسیم کرده بودند که با اشراف همکاران مرکز جهادکشاورزی الهیارخانی و پیگیری همکاران امور اراضی شهرستان و مدیریت امور اراضی سازمان، امروز تمام ساخت و سازهای غیرمجاز قلع و قمع شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه اضافه کرد: این ۲۶ هکتار شامل ۲ قطعه ۱۱.۵ هکتاری و یک قطعه سه هکتاری که به نام های قطعات غیرمجاز باران، سروناز و ارکیده نامگذاری شده بود.

کریمی با قدردانی از دستگاه هایی که در انجام حکم‌ قلع و قمع همکاری داشته اند افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز شامل ایجاد پرچین، کانکس، تانکر، سکو، استخر و جاده کشی بود.

وی ادامه داد: در راستای اجرای تبصره ۲ و تبصره سه قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها همچنین تعداد ۱۸ مورد ساخت و سازهای غیرمجاز شامل دیوار کشی، اتاقک، فنس کشی، تانکر طی هفته جاری در روستاهای چقاماران، تبرآباد و پیرحیاتی دهستان الهیارخانی کرمانشاه قلع و قمع و به وضعیت سابق برگردانده شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه این اقدام با جدیت در راستای برخورد با پدیده زمین‌خواری و همچنین تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات در این شهرستان ادامه خواهد داشت، گفت: از ۱۸ مورد فوق، ۱۵ مورد با حکم موقت و سه مورد با حکم قطعی بوده است.

کریمی با هشدار به احداث کنندگان بنا در اراضی کشاورزی، به مردم توصیه کرد از خرید ملک های بدون مجوز که در اراضی زراعی و باغی هستند خودداری کنند.

وی افزود: شهروندان هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را می‌توانند از طریق تلفن ۱۳۱ اطلاع دهند تا از سودجویی ‏برخی افراد و تخریب اراضی ارزشمند کشاورزی که ضامن امنیت غذایی جامعه است، جلوگیری شود.‏

به گزارش ایرنا، براساس اعلام دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۴۰ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه شناسایی شده که از این تعداد ۱۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در استان تخریب شده است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۴ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی و با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha