لس آنجلس تایمز: بایدن ناگزیر به جبران خطای برجامی ترامپ است

تهران – ایرنا – هیات تحریریه نشریه آمریکایی لس آنجلس تایمز در گزارشی درباره نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین نوشت: جوبایدن باید خطای ترامپ درباره خروج از توافق هسته ای ایران را جبران کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، لس آنجلس تایمز دراین گزارش نوشت: درحالی قرار است امروز (سه شنبه) طرف های توافق هسته ای ۲۰۱۵ در وین برای احیای آن به مذاکره بپردازندکه به نظر نمی رسد ایران و آمریکا بطور مستقیم دراین خصوص بایکدیگر ملاقات و مذاکره کنند.

بایدن باید به فوریت تحریم های ترامپ علیه ایران را بردارد

لس آنجلس تایمز درادامه نوشت: چنانچه ایران موافق است تا به تعهدات خود بنابر توافق هسته ای ۲۰۱۵ بازگردد؛ بایدن باید روشن سازد که دولت وی خواهان اقداماتی سریع جهت برداشتن تحریم هایی که پیشتر از سوی ترامپ علیه ایران اعمال شده، می باشد؛  رئیس جمهوری آمریکا و نمایندگان دیپلمات وی باید برای راه های خلاقانه ای که ایران و آمریکا را بطور همزمان به این توافق باز می گرداند کاملا راغب باشند و ممانعتی دراین زمینه بوجود نیاورند.

یادداشت هیات تحریریه لس آنجلس تایمز نوشت: توافق هسته ای عمیقا متزلزل شده و هر آن بیم آن می رود که یک مسابقه تسلیحات هسته ای در منطقه خاورمیانه درگیرد؛ ترامپ علیرغم پیروی ایران از مفاد توافق هسته ای، آمریکا را از این توافق خارج کرد.

این گزارش در ادامه می نویسد: بایدن در جریان کارزار انتخاباتی خود گفته بود درصورتی که ایران به تعهدات خود در قبال توافق هسته ای پایبند باشد، آمریکا باید به برجام بازگردد اما اظهارات وی چنین در اذهان متبلور شد که گویا ایران باید دراین زمینه اقدام کند.

دیپلماسی متبحرانه برای بازگشت به برجام

این نشریه آمریکایی یاد آور شد: در روز دوشنبه (روز گذشته) سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که هدف از مذاکرات وین، «بازگشت دوجانبه به تعهدات» (برجام) است، قطعا  که دراین خصوص دیپلماسی متبحرانه ای نیاز است و نباید اجازه داد این مذاکرات بدون نتیجه ماند.

هیات تحریریه لس آنجلس تایمز نوشت: اما بهترین راه برای تعامل با ایران آن است تا خطای اصلی ترامپ که برجام را «انکار»  و آن را «رد» کرد،   جبران شود.  

**۱۳۰۲*

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =