۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۰:۲۱
کد خبر: 85480253
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار نمایندگان کنگره آمریکا به بایدن: حمایت نظامی از اسرائیل ادامه یابد 

تهران-ایرنا- «ان‌بی‌سی نیوز» در گزارشی با اشاره به تهدید اخیر بایدن در مورد قطع ارسال سلاح برای اسرائیلی‌ها نوشت: مجلس نمایندگان تحت رهبری جمهوری‌خواهان لایحه‌ای را تصویب کرد که توانایی رئیس‌جمهوری آمریکا برای جلوگیری از انتقال تسلیحات به اسرائیل را محدود می‌کند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از این رسانه آمریکایی، این لایحه روز گذشته (پنجشنبه) در کنگره با ۲۲۴ رای موافق در برابر۱۸۷ رای مخالف به تصویب رسید.

۱۶ دموکرات از جمله توماس سوزی از نیویورک، جرد موسکوویتز از فلوریدا و جاش گاتهایمر از نیوجرسی نیز به آن رای دادند و تنها سه جمهوری خواه با آن مخالفت کردند.

«ان بی سی نیوز» با نمادین خواندن این رای گیری افزود: انتظار نمی رود که این لایحه در مجلس سنا که تحت مدیریت دموکرات ها است، مورد بررسی قرار گیرد.

تصویب قانون حمایت از کمک های نظامی به اسرائیل که از تخصیص بودجه فدرال برای جلوگیری از خدمات دفاعی یا تسلیحاتی به این رژیم جلوگیری می کند، در واکنش به تهدید اخیر کاخ سفید مبنی بر توقف ارسال تسلیحات به اسرائیل در صورت حمله این رژیم به رفح، شکل گرفته است .

مایک جانسون رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا از تصویب این لایحه استقبال و در عین حال از دولت بایدن مبنی بر عدم استفاده از تسلیحات خاص از اسرائیل (از جمله بمب های ۲۰۰۰ پوندی و بمب های ۵۰۰ پوندی) انتقاد کرد.

جانسون در بیانیه‌ای گفت: «تصمیم دولت بایدن برای جلوگیری از تسلیحات فاجعه‌بار و در تضاد مستقیم با خواست کنگره است». وی تصویب این لایحه را "پیام روشنی از همبستگی و حمایت از اسرائیل" توصیف و تاکید کرد که مجلس آمریکا خواستار تحویل فوری تسلیحات دفاعی به مهمترین متحد این کشور در خاورمیانه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha