بلاتکلیفی کشتی در فاصله یک ماه مانده به پیکارهای جهانی

تهران - ایرنا - اتحادیه جهانی کشتی در فاصله حدود یک ماه مانده به پیکارهای جهانی کشتی هنوز تصمیم قطعی خود را برای برگزاری این پیکارها اعلام نکرده است.

به گزارش ایرنا،  رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در شهر بلگراد پایتخت کشور صربستان برگزار می‌شود.  

بعد از همه‌گیری ویروس کرونا و لغو بسیاری از رقابت‌های ورزشی از جمله بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، اتحادیه جهانی کشتی نیز رقابت‌های کشتی را در ابتدا تا تیرماه لغو کرد و بعد از آن اعلام کرد که پیکارهای قهرمانی جهان تنها در رده‌های سنی جوانان، امید و بزرگسالان برگزار خواهد شد.

بعد از آن و با شیوع بیشتر ویروس کرونا اتحادیه جهانی کشتی یکی پس از دیگری رقابت‌های جهانی در رده‌های سنی جوانان و امید را لغو و اعلام کرد که تنها پیکارهای جهانی بزرگسالان برگزار خواهد شد.

برای برگزاری این مسابقه‌ها اتحادیه جهانی کشتی اقدام به نظرخواهی از کشورهای عضو کرد که بر اساس اعلام اتحادیه جهانی، ‌۷۰ درصد تیم ها و ورزشکاران دوره  قبل برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده اند. همچنین با توجه به اطلاعات دریافتی ۹ تیم از ۱۰ تیم برتر دوره پیش نیز در این مسابقات حاضر خواهند بود.

در سوی دیگر فدراسیون‌های کشتی آمریکا و ژاپن و همچنین کوبا و به احتمال فراوان حضور ناقص برخی تیم‌ها همچون جمهوری آذربایجان و ارمنستان به دلیل جنگ قره‌باغ در فاصله یک ماه مانده به پیکارهای جهانی این مسابقه‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده است.

هنوز مشخص نیست که کشورهایی که برای حضور در صربستان اعلام آمادگی کرده‌اند چگونه و با چه شرایطی و با چه تعداد نفرات حضور خواهند یافت. اما آنطور که مشخص است شیوع گسترده ویروس کرونا در این ایام موجب محدودیت‌هایی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله صربستان شده است.

از سوی دیگر با توجه به اینکه قرار بود انتخابات اتحادیه جهانی کشتی قرار بود همزمان با پیکارهای جهانی جوانان برگزار شود اما به دلیل لغو این پیکارها، مقرر شد انتخابات همزمان با برگزاری رقابت‌های بزرگسالان جهان در شهر بلگراد پایتخت صربستان برگزار شود.

در سوی دیگر «نناد لالوویچ» رییس صربستانی اتحادیه جهانی کشتی که به عنوان تنها کاندیدای ریاست بر اتحادیه جهانی کشتی به همراه روسیه اصرار زیادی به برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان دارند تا این انتخابات را هر طور شده و در شرایطی که اروپا و به خصوص کشورش درگیر کرونا هستند را برگزار کنند.

اتفاقا لالوویچ در تماس‌هایی که با فدراسیون کشورمان داشته اصرار زیادی به حضور تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در این پیکارها دارد و کما اینکه «حمید سوریان» به عنوان نماینده ایران برای کسب یکی از کرسی‌های مهم هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی در رقابت انتخاباتی حضور دارد و به نظر می‌رسد از اقبال خوبی نیز برای کسب رای برخوردار است.

به هر ترتیب غیبت حتمی تیم‌های قدرتمند کشتی آمریکا و ژاپن (به خصوص تیم ملی کشتی آزاد آمریکا) رقابت‌های جهانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و به نظر می‌رسد حضور نیافتن آمریکایی‌ها در صربستان تنها کووید- ۱۹ نیست بلکه آنها در این شرایط مخالف برگزاری انتخابات اتحادیه جهانی کشتی هستند؛   انتخابات و رقابت‌هایی که لالوویچ و حامی اصلی او یعنی «میخاییل مامیاشویلی» نایب رییس اتحادیه جهانی کشتی و رییس فدراسیون کشتی روسیه اصرار زیادی به برگزاری آن دارند.

در هر صورت همه کشورها منتظر هستند تا ببینند هیات اجرایی اتحادیه جهانی کشتی چه تصمیمی در این رابطه اتخاذ خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار ورزش