جام جهانی انفرادی جایگزین پیکارهای کشتی قهرمانی جهان

تهران - ایرنا - پس از اعلام اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر لغو رقابت‌های کشتی بزرگسالان جهان، مسابقاتی با عنوان جام جهانی انفرادی در همان تاریخ در کشور صربستان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پیش از این قرار بود که رقابت‌های کشتی بزرگسالان جهان روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در شهر بلگراد صربستان برگزار شود که اتحادیه جهانی کشتی تصمیم به لغو این مسابقات گرفت.

پس از اعلام اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر لغو رقابت‌های کشتی بزرگسالان جهان، مسوولان این اتحادیه برای حفظ جایگاه کشتی در جهان و همچنین برگزاری یک رقابت بین‌المللی برای کشتی‌گیران، مسابقاتی را با عنوان جام جهانی انفرادی در همان تاریخ در کشور صربستان برگزار خواهند کرد.

مسوولان اتحادیه جهانی کشتی جایزه ۳۰۰ هزار فرانکی را برای نفرات برتر اوزان دهگانه کشتی آزاد، کشتی فرنگی و زنان اختصاص داده‌اند.

همچنین قرار بود که در خلال رقابت‌های جهانی کشتی مجمع عمومی سالیانه اتحادیه جهانی کشتی و انتخابات برای تعیین اعضای این اتحادیه برگزار شود که برگزاری آن به سال ۲۰۲۱ موکول شد.

مسوولان اتحادیه جهانی کشتی پیش از این اعلام کرده بودند که اگر قرار به برگزار شدن مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۰ باشد باید از معیارهایی که توسط کمیته اجرایی تعیین شده است پیروی کند و برای برگزاری هر مسابقه باید ۸ تیم از ۱۰ تیم برتر رنکینگ و حداقل ۷۰درصد کشورهای شرکت کننده سال قبل در آن حاضر باشند (بر اساس حضور ورزشکار سال قبل).

این درحالی است که چندین کشور از جمله آمریکا، ژاپن، قزاقستان و کوبا به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا از حضور در این رقابت‌ها انصراف دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =