گزارش اتحادیه جهانی کشتی از لیگ ایران در روزهای کرونایی

تهران- ایرنا- اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی از اخبار کشتی جهان، به برگزاری لیگ برتر ایران در شرایط بیماری کرونا پرداخت.

به گزارش ایرنا، در این مطلب که سایت اتحادیه جهانی کشتی منتشر کرده، آمده است: کشتی گیران ایرانی در شرایط پروتکل‌های شدید برای اولین بار در هشت ماه گذشته در لیگ برتر کشتی ایران مسابقه دادند.

کشتی گیران، مربیان، داوران و عوامل برگزاری تنها نفراتی بودند که اجازه حضور در سالن مسابقه را داشتند. تمامی نفرات برای ورود به سالن باید از گیت ضدعفونی کننده عبور می کردند و پس از تست پی سی آر همگی قبل از مسابقات در قرنطینه حضور داشتند.

کشتی در ایران به معنای هیجان، سالن های مملو از جمعیت و هزاران تماشاگر تشویق کننده است اما این بار داستان چیز دیگری بود. هیچ تماشاگری در سالن آزادی که ۱۲ هزار نفر گنجایش دارد،  حضور نداشت. داوران شیلد صورت و مربیان ماسک به صورت داشتند.

همچنین پس‌از اینکه اتحادیه جهانی کشتی برنامه مسابقات جهانی را اعلام کرد، اردوی تیم ملی ایران با انجام تست پی سی آر از نفرات دعوت شده آغاز شد و مرکز تمرینی کشتی ایران به مکان قرنطینه تبدیل گردید.

در ادامه این گزارش آمده است: فدراسیون های ورزشی در ایران بدون اجازه وزارت های ورزش و بهداشت اجازه آغاز فعالیت ندارند اما کشتی اولین رشته برخوردی و مبارزه ای در ایران بود که اجازه برگزاری لیگ و اردوی تیم ملی را گرفت.

علیرضا دبیر قهرمان المپیک ۲۰۰۰ سیدنی و رئیس فدراسیون کشتی ایران در این باره  گفت: ما به سختی تلاش کردیم تا مجوز بگیریم که سرانجام موفق شدیم مسابقات لیگ و اردوی تیم ملی را تحت پروتکل‌های شدید برگزار کنیم.

همچنین حسن یزدانی با اشاره به حضورش در لیگ و بازگشتش به تمرینات تیم ملی گفته است: ۷ ماه بود که اردو نداشتیم اما فدراسیون شرایط قرنطینه را برای حفظ سلامتی ما مهیا کرد. هیچ کس حق ترک اردو را در این شرایط ندارد و هدف من نیز تصاحب عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی ۲۰۲۰ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =