سخنگوی فدراسیون کشتی: منتظر بخشنامه اتحادیه جهانی هستیم

تهران - ایرنا - سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: منتظر بخشنامه و قوانین و مقررات مربوط به مسابقات جام‌جهانی انفرادی که قرار است در صربستان برگزار شود، هستیم.

«محمدابراهیم امامی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: براساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان جهان برگزار نمی‌شود با این وجود شیوه مسابقات را تغییر دادند و قرار است در همان تاریخ و در شهر بلگراد مسابقه‌ها به شیوه دیگری برگزار شود.

وی اظهار داشت: دلیلش آن بود که تیم‌هایی مانند ژاپن، آمریکا، قزاقستان، کوبا و به احتمالا فراوان کشورهای دیگر برای حضور در پیکارهای قهرمانی جهان ثبت نام نکردند و برای آنکه اتحادیه جهانی کشتی مسابقات را برگزار کند، شیوه برگزاری را تغییر داد. پیش از این اعلام شده بود که اگر حداقل ۷۰ درصد تیم‌ها و ۸ تیم از ۱۰ تیم برتر پیکارهای کشتی آزاد، فرنگی و زنان قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ شرکت نکنند، رقابت‌ها لغو خواهد شد که قاعدتا به این شرایط نرسیده و مسابقات جهانی بزرگسالان لغو شد.

امامی ادامه داد: این رقابت‌ها با نام جام جهانی انفرادی و برای ترغیب جهت حضور با روش جدیدی برگزار خواهد شد و برای اوزان مختلف در مجموع ۳۰۰ هزار فرنک جوایز نقدی در نظر گرفته‌اند. اینها مواردی است که در حال حاضر از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شده و منتظر هستیم تا بخشنامه، قوانین و مقررات و شیوه‌نامه برگزاری جام جهانی کشتی انفرادی برای کشورها ارسال شود.

وی یادآور شد: پیش از این برخی کارشناسان اعتقاد داشتند به دلیل برگزاری مجمع سالانه اتحادیه جهانی کشتی و انتخابات این اتحادیه، پیکارهای جهانی در رده سنی بزرگسالان حتما برگزار می‌شود اما برگزاری انتخابات اتحادیه جهانی به سال ۲۰۲۱ موکول شد. به هر حال باید منتظر بخشنامه شیوه برگزاری مسابقات باشیم تا ببینیم شرایط حضور به چه شکلی است و تصمیم‌گیری لازم انجام شود.

سخنگوی فدراسیون کشتی همچنین در خصوص برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی نیز گفت: به طور حتم برگزاری پیکارهای انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای کشتی کشورمان منفعت داشت همانطور که مسابقات لیگ نیز چنین شرایطی داشت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مسابقات برگزار شد و مشکلی هم نداشتیم و همه ظرفیت‌های کشتی نیز حضور داشتند و حال رقابت‌های جهانی برگزار نخواهد شد و کشتی کشورمان نیز ضرر نخواهد کرد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای جهان که شرایط آنان از لحاظ کرونا از ما بدتر بود، مسابقات کشتی را برگزار کردند و ایران از کشورهایی بود که بهتر از کشورهای دیگر توانست از عهده این کار برآید و با توجه به لغو پیکارهای جهانی به طور حتم کادر فنی تیم‌های ملی و مسوولان فدراسیون، جلساتی را برای برنامه‌ریزی بهتر خواهند داشت و اگر تغییر قرار باشد در برنامه تیم ملی باشد با نظر کادر فنی و مسوولان فدراسیون کشتی خواهد بود. در حال حاضر نیز چهره‌های برتر و نفرات دوم و سوم انتخابی تیم ملی و در مجموع سرمایه‌های کشتی کشورمان برای کادر فنی مشخص شده و براساس آن برنامه‌ریزی خواهند کرد.

امامی تصریح کرد: مهمترین هدف ما اکنون حضور موفق در بازی‌های المپیک توکیو و البته قبل از آن کسب سهمیه کامل المپیک است و حضور ملی‌پوشان در همین رقابت‌های آتی که اتحادیه جهانی کشتی به عنوان جام جهانی انفرادی برگزار کند می‌تواند محک خوبی باشد و در مجموع منتظر بخشنامه اتحادیه جهانی هستیم تا برنامه‌ریزی لازم را انجام دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار ورزش