۱ خرداد ۱۴۰۳، ۱:۲۳
کد خبرنگار: 5360
کد خبر: 85484422
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دبیر: شهید آیت‌الله رئیسی به جای حرف زدن، عمل می‌کرد/ نگاهشان به ورزش ویژه بود

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون کشتی، رئیس‌جمهور شهید را مسئولی دانست که به جای حرف زدن با کار به خواسته‌های ما جواب می‌داد.

به گزارش ایرنا، علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی، امشب در یک‌ گفت‌وگوی تلویزیونی درباره شهادت آیت‌الله ابراهیم رئیسی و همراهانشان، اظهار داشت: هم تبریک و هم تسلیت می گویم شهادت هشت عزیزمان را، آشنایی من با آیت‌الله رئیسی برمی گردد به سال۸۴-۸۳ در مراسمی که آقای شاهرودی داشتند با ایشان آشنا شدم.

وی افزود: هرجا بودند ما هم بودیم. در آستان ارتباطمان بیشتر شد در قوه قضاییه همین‌طور و در ریاست جمهوری که دیدارها مداوم شد. با ایشان زیاد صحبت کردم. یک حرفهایی به من‌ زدند که نمی‌شود، گفت. در این دو روزه تمام حرف‌هایی که ایشان زده بود دیدم. بماند بین من و خدا، خدارحمتشان کند. مشکلات کشتی را از طریق سیدمهدی پیگیری می‌کردیم.

وی با اشاره به اینکه شهید امیرعبداللهیان، مرد اخلاق مدار و دنیادیده بود، افزود: ایشان از همه ظرفیت استفاده می‌کرد. در یک جلسه پیشنهادی در حضور همه روسای فدراسیون دادم و ایشان دستور داد و قانون شد. گفتم همانطور که سفرا را در خارج تحویل می گیرند ورزشکاران را هم تحویل بگیرند چون سفیر ایران هستند و ایشان خیلی زود انجام دادند. در این نزدیک سه سال که ایشان بود جز یک سفر که نشد تمام سفرها نشد که ما ویزا نگیریم.

رئیس فدراسیون کشتی یادآور شد: جناب رئیسی خودشان کشتی را مستقیم دنبال می کردند. معاونین‌شان می دانند ایشان چه کارهایی برای کشتی کردند. امیدوارم هرجا مراسمی برای آیت‌الله رئیسی بگیرند آقای امیرعبداللهیان فراموش نشود. از دوستان تبریزی هم می خواهم حاج آقای آل هاشم را فراموش نکنند. آقای مالک هم ما در آستان با ایشان همکاری کردیم. من فکر می‌کنم این عزیزان که در هلیکوپتر شهید شدند گلچین شده بودند.

دبیر ادامه داد: دکتر مالک تمام کارهای خادم شدن ورزشکاران را انجام می دادند یا مراسمی که بود با ایشان هماهنگ می کردیم. ارتباط خوب ما با آستان از طریق دکتر مالک رحمتی بود. آقای سیدمهدی موسوی هم بچه محل ما در شاه عبدالعظیم است. ایشان جوانی جودوکار بود. شب قبل از شهادتش با ایشان راجع به کشتی صحبت کردم. ایشان دنبال می کرد. خدا رحمتش کند. یک خاطره مربوط به دیروز است. نامه ای بود می خواستم بدهم خدمت جناب رئیسی، سید گفت بدهید به یکی بیاورد. من به یک راننده دادم نامه را و سید، راننده که نامه را برده بود به دفتر خودش برده و پذیرایی کرده بود و امروز این راننده ما برایشان گریه می‌کرد. می گفت چقدر ایشان مخلص بود.

وی تاکید کرد: امیدوارم ما بتوانیم راه حق را پیدا کنیم. حق را از ناحق تشخیص دادن خیلی مهم است. امیدوارم چشم من برای تشخیص حق از باطل باز شود. امیدوارم چهارشنبه که در تهران مراسم هست حضور میلیونی باشد.

دبیر با اشاره به اینکه ما در جلسه آخر که با حاج آقا داشتم در مورد جوایز بچه ها به حاج آقا گفتم ایشان به من گفت دنبال کن ما این را افزایش بدهیم، افزود: امیدواریم این اتفاق بیفتد. در همان جلسه آقای رنگرز پیشنهادی داد درباره ماده ۲۷ همانجا آیت‌الله رئیسی موافقت کردند. نگاه ویژه داشت. ایشان قول داده بود وزیر ورزش را از اهالی ورزش بگذارد و به آن عمل کرد. آنقدر ایشان بامعرفت بود آقای سجادی که استعفا داد هر بار با ورزشی‌ها صحبت کرد از آقای سجادی صحبت کرد. خیلی بزرگواری می‌خواهد. اول همیشه از آقای سجادی نام برد. امیدوارم کاروان ما در المپیک پرچم مقدس کشورمان را بالا ببرد و دل این عزیزان و مردم را شاد کند. آیت‌الله رئیسی یک چیزی را به ما یاد داد. خیلی حرف‌ها زدند به ایشان؛ اما ایشان با کار جواب داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha