فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی برای دومین روز متوالی رکورد زد

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد ابتلای بیش از ۳۱۰ نفر و فوت ۳۴ شهروند بر اثر این بیماری در استان بودیم که نشان دهنده ثبت رکورد جدید طی دومین روز متوالی در تعداد فوتی هاست.

علی احمد آقاپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ‌هزار و ۲۴۵ نفر رسیده که از این تعداد ۶۹۳ نفر مشکوک و ۵۵۲ نفر مبتلا به کرونا هستند.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی افزود: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۲۲۹ نفر بوده که از این تعداد، ۷۰ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل است.

آقاپور با اشاره به افزایش ۳۴ نفری تعداد فوت‌شدگان براثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: تعداد کل فوت‌شدگان در استان به هزار و ۴۵۲ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طی حدود هفت ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد تداوم خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

پیشتر نیز معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز از پر بودن تخت های این بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در استان خبر داده بود.

تاکنون حدود ۴۰ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در دنیا و نزدیک به ۵۴۰ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ از مجموع حدود یک میلیون و ۱۲۵ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز حدود ۲.۸ درصد مربوط به ایران است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه دیروز برای بررسی وضعیت بیماری کرونا به آذربایجان غربی سفر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها