کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها

تهران- ایرنا- شیوع ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد و بتدریج به سایر کشورهای دنیا سرایت کرد.

«کیانوش جهانپور» رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ اعلام کرد که نتایج آزمایش اولیه ۲ مورد مشکوک ابتلا به کرونا در قم مثبت گزارش شده است و این موضوع خود مقدمه‌ای شد برای تایید حضور ویروس کرونا در ایران و تدابیری که نیاز بود در سطح ملی و استانی اندیشیده شود.

همچنین ۴ اسفند رییس جمهوری که پیش از این به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور تشکیل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را داده بود، با صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وی ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد، از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

رهبر معظم انقلاب نیز ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ خطاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح فرمان تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا را صادر کردند و «ستاد ملی مبارزه با کرونا» به ریاست رییس جمهوری از ۲۴ اسفند تشکیل شد.

پرونده پیش رو مجموعه اخبار و گزارش های خبرگزاری جمهوری اسلامی درباره کرونا در ایران و جهان را از زمان شیوع تا ابعاد دیگر این بیماری در این پرونده دسته‌بندی و عرضه کرده است.

برچسب‌ها

اخبار پرونده