گروه های فلسطینی درباره احتمال نقض آتش‌بس از سوی اسرائیل هشدار دادند

تهران – ایرنا – مسئولان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس " و جنبش جهاد اسلامی نسبت به احتمال نقض آتش بس به دلیل اقدامات رژیم صهیونیستی در بیت المقدس هشدار دادند.

به گزارش روز جمعه روزنامه فرامنطقه ای " القدس العربی " چاپ لندن، « خلیل الحیه » معاون رئیس جنبش حماس در غزه گفت: اگر رژیم صهیونیستی شهرک نشینان تندرو در بیت المقدس و مسجد الاقصی را مهار نکند، این جرقه ها ممکن است در نهایت یک انفجار هولناک را به دنبال داشته باشد.

الحیه تهدید کرد : اگر فراخوان ها برای سازماندهی راهپیمایی های گروه های یهودی در بخش قدیمی شرق بیت المقدس ادامه یابد در آن صورت آتش بس متزلزل باقی خواهد ماند. برای آنکه آتش بس ادامه یابد باید فرآیند بیرون راندن فلسطینیان از خانه و کاشانه شان در حومه شهر بیت المقدس متوقف شود.

وی همچنین از رژیم صهیونیستی خواست تا به تعهدات خود در خصوص پایان دادن به محاصره نوار غزه و سرعت بخشیدن به روند بازسازی غزه پایبند بماند و در غیر این صورت تهدید کرد که " ما برای بازگشایی گذرگاه ها و ورود کمک های مالی قطر به غزه زیاد منتظر نمی مانیم.

از سوی دیگر " ابوعبیده " سخنگوی گردان های شهید عزالدین قسام نیز نسبت به پیامدهای خطرناک حاصل از خدشه دار شدن حرمت مسجد الاقصی توسط صیهونیست ها هشدار داده و تاکید کرد :" رهبران مقاومت فلسطین از نزدیک تحولات جاری در شهر بیت المقدس و مسجد الاقصی و اقدامات تحریک آمیز و خصمانه شهرک نشینان و سرکرده هایشان را دنبال می کنند."

در همین راستا " خالد البطش " عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی نیز با صدور بیانیه ای اظهار داشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پایان دوران زمامداری خود سعی دارد تا با زیر پا گذاشتن حقوق ملت فلسطین در بیت المقدس بحران های پیش رو خود را حل و فصل نماید.

البطش از تمامی طرف های ذیربط خواست تا نتانیاهو و دولت وی را از سیاست زمین سوخته بازدارند . سیاستی که او برای در امان ماندن از دادگاهی شدن و از دست دادن آینده سیاسی خویش در پیش گرفته است.

بر اساس این گزارش ، رسانه های گروهی اسراییل مدعی شدند که جنبش حماس به طور آزمایشی موشکی را از نوار غزه به سوی دریا شلیک کرده است تا بتواند توان نظامی خود را بهبود ببخشد که در واقع اولین موشک آزمایشی شلیک شده از سوی حماس پس از برقراری آتش بس اخیر به شمار می رود.

آتش بس کنونی میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی به وساطت مصر پس از جنگ اخیر غزه برقرار شد که در دهم ماه میلادی گذشته مصادف با دوشنبه بیستم اردیبهشت شروع شد و یازده روز به طول انجامید و طی آن بیش از ۲۵۰ فلسطینی به شهادت رسیدند .

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha