حماس و جهاداسلامي : بازداشت مفتي بيت المقدس مقدمه تجاوز بزرگتري به مسجد الاقصي است

تهران- جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) و جهاد اسلامي فلسطين،‌ بازداشت 'شيخ محمد حسين' مفتي اعظم بيت المقدس و خطيب مسجد الاقصي از سوي رژيم اشغالگر قدس را مقدمه تجاوز گسترده تري عليه قدس و مسجد الاقصي خواندند.

به نوشته پایگاه خبری مصری' الیوم السابع'،‌ جنبش حماس ضمن آنكه رژیم صهیونیستی را مسوول كامل صحت و سلامت مفتی بیت المقدس خواند، نسبت به پیامدهای بازداشت سایر رهبران و شخصیت های ملی فلسطین هشدار داد.

'عزت الرشق' رهبر حماس طی سخنانی گفت: این گونه اقدامات مذبوحانه محكوم به شكست است و نمی تواند اراده ملت فلسطین و توانایی آنها در دفاع از مسجد الاقصی و مقدسات آن را سست و متزلزل سازد.

از سوی دیگر جنبش جهاد اسلامی ضمن محكومیت بازداشت این شخصیت دینی،‌ تأكید كرد كه اقدام تجاوزگرانه این رژیم نشان دهنده دشمنی آشكار و خطرناك آن علیه شخصیت ها و علماء فلسطینی است.

این جنبش علاوه بر اینكه رژیم اشغالگر را مسوول كامل پیامدهای این دشمنی خواند، خواستار توقف هر چه سریعتر سیاست های جنایت كارانه رژیم صهیونیستی و مقابله با شهرك نشینان و سربازان این رژیم در ادامه این گونه تجاوزها در حق ملت و سرزمین فلسطین شد.

از سوی دیگر، '‌جمال الخضری' رییس كمیته مردمی مقابله با محاصره نوار غزه، گفت: بازداشت مفتی بیت المقدس با هدف شكستن مقاومت،‌ اراده و پایداری فلسطینی ها در حمایت از این شهر مقدس صورت گرفته است.

وی افزود كه رژیم اشغالگر به صورت مستقیم و واضح به شهرك نشینان صهیونیست چراغ سبز نشان داده است كه هر آنچه می خواهند، انجام دهند.

در همین حال مركز پژوهش های اسرای فلسطینی، بازداشت مفتی و خطیب مسجد الاقصی را در چارچوب اعمال فشار بر رهبران دینی و پیامی از جانب این رژیم به همه كسانی خواند، كه با نقشه ها و سیاست های رژیم اشغالگر قدس جهت یهودی سازی بیت المقدس مخالفند.

مترجمام**ن.ب**

سرخط اخبار جهان