۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۲۱:۲۹
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84327824
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 حماس برای توقف اقدامات نظامی علیه صهیونیست ها اعلام آمادگی کرد

مسکو - ایرنا - موسی ابومرزوق معاون دفتر سیاسی جنبش حماس، در گفت و گو با نماینده رئیس جمهوری روسیه در خاورمیانه و معاون وزیر خارجه این کشور، ضمن اعلام مواضع حماس، اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی را تشریح و برای توقف اقدامات نظامی علیه این رژیم اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ابومرزوق در گفت و گوی تلفنی با میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه،  ارزیابی و ملاحظات خود را در رابطه با تشدید رویارویی ها میان اسراییل و فلسطین اعلام کرد.

در بیانیه آمده است: معاون دفتر سیاسی جنبش حماس، به اقدامات غیرقانونی اسراییل در مورد ساکنان فلسطینی ناحیه الشیخ جراح شهر اورشلیم (بیت المقدس) اشاره و گلوله باران مناطق مسکونی نوار غزه را غیرقابل قبول خواند.  

طرف روسی بر اهمیت توقف فوری خشونت ها تاکید و حمله به ساکنان غیرنظامی صرف نظر از تعلقات ملی و مذهبی آنها ازجمله حمله به اماکن غیرنظامی اسراییل و فلسطین را غیرقابل قبول دانست.  

در بیانیه خاطرنشان شده است: ابومرزوک ازطرف رهبری حماس اعلام کرد که این جنبش برای توقف هر گونه اقدامات نظامی علیه اسراییل بر مبنای متقابل در صورتی که جامعه جهانی فشار لازم بر طرف اسراییلی برای خودداری از بکارگیری زور علیه مسجد الاقصی در شرق اورشلیم (بیت المقدس) و تدابیر غیرقانونی در مورد ساکنان عرب بومی این شهر بکار گیرد.  

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح ناآرام است.

به دنبال شرایط بحرانی قدس، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "بنی گانتس" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای بررسی شرایط تشکیل جلسه امنیتی دادند.

بر اساس آخرین اطلاعات، دستکم ۳۵ فلسطینی در غزه و ۵ تن از اهالی سرزمینهای تحت اشغال رژیم صهیونیستی در پی شدیدترین حملات در طول سال‌های گذشته کشته شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha