موج سنگین بارش برف از شنبه وارد آذربایجان‌غربی می شود

ارومیه-ایرنا-کارشناس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: موج جدید بارشی از روز شنبه وارد استان می شود و بارش برف حاصل فعالیت آن خواهد بود.

یاسر اشتاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موج جدید بارشی روزهای شنبه تا دوشنبه فعال است و فعالیت آن به شکل برف خواهد بود.

وی ادامه داد: شنبه تا یکشنبه بارش‌ها شدید است و طبق پیش بینی ها در ارتفاعات انتظار بارش ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتری برف و در سطح شهرها احتمال بارش پنج سانتیمتر برف وجود دارد؛ بارشها نیز بیشتر در شمال استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: تغییرات دمایی نیز در استان وجود ندارد درحالی که از روز پنجشنبه گذشته به میزان ۱۰ درجه سانتی گراد افت دما رخ داده است.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته چالدران با کمینه دمای هفت درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین شهر استان بود و دمای کمینه و بیشنیه ارومیه نیز بین منفی ۶ و مثبت هفت درجه سانتی گراد در نوسان گزارش شد.

اشتاد با بیان اینکه بارش ها در استان امروز، جمعه پراکنده است، ادامه داد: وزش باد نیز همچنان با شدت کمتری نسبت به روزهای گذشته در هفته آینده در استان ادامه خواهد داشت.

وزش باد همچنان ادامه دارد و در مناطق جنوبی استان شدیدتر است.

آذربایجان غربی استانی کوهستانی با سالانه ۴۰۰ میلیمتر بارش است.جنوب استان پر باران ترین منطقه این استان است که میزان بارشها در سردشت به ۱۰۰۰ میلیمتر نیز می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =