دمای هوای کمینه آذربایجان‌غربی کاهش می‌یابد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: دمای هوای استان از جمعه شب به میزان چهار تا هشت درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

یاسر اشتاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از فردا کاهش محسوس دما پیش بینی می شود و کمینه ها از شنبه تا دوشنبه کاهش خواهد یافت که در این زمینه لازم است کشاورزان هشدار سرمازدگی را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته گرم ترین شهر استان پلدشت با دمای مثبت ۱۹ و سردترین تکاب با منفی سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر بود و دمای ارومیه در سردترین ساعت به منفی یک و بیشینه آن به مثبت ۱۴ رسید.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته پدیده غالب وزش باد بود و سرعت وزش باد اشنویه در اشنویه به بیش از ۱۰۰ کیلومتر برساعت رسید.

وی با بیان اینکه امروز و فردا وزش باد ادامه دارد گفت: در مناطق مرکزی و جنوبی روز جمعه وزش باد پدیده غالب خواهد بود و روز شنبه در تمامی مناطق استان این پدیده پیش بینی می شود.

اشتاد بیان کرد: از نظر بارشی نیز طبق نقشه ها و تصاویر ماهواره ای امواج تراز میانی جو از استان عبور کرده اند و جمعه و شنبه شب در برخی نقاط بارش خفیف باران پیش بینی می شود که در ارتفاعات احتمال بارش برف وجود خواهد داشت.

آذربایجان غربی استانی کوهستانی با سالانه ۴۰۰ میلی‌متر بارندگی است؛ بارش های بهاری نقش مهمی در زمینه رونق کشاورزی در این منطقه ایفا می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =