ماکو پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود

ارومیه-ایرنا- کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: ماکو پربارش‌ترین شهر استان با ۹.۴ میلی‌متر بارش در ۲۴ ساعت گذشته بود.

یاسر اشتاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  طبق نقشه های پیش بینی و پیش یابی مناطق شمالی و مرکزی همچنان توام با فعالیت امواج بارشی خواهد بود.

وی اضافه کرد: اوج بارش‌ها در ساعت‌های بعد از ظهر بیشتر خواهد بود و روز جمعه فعالیت آن گسترش می یابد و در برخی مناطق جنوبی نیز احتمال بارش‌هایی وجود دارد.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود سرعت وزش باد نیز در جنوب استان روز جمعه افزایش یابد.

اشتاد با بیان اینکه سامانه بارشی در روز شنبه تضعیف می شود، افزود: شنبه بارش‌ها پراکنده و اندک خواهد بود ولی از نظر دمایی کاهش دماهای بیشینه ادامه دارد.

وی با اشاره به دمای ۲۴ ساعت گذشته آذربایجان غربی اظهار داشت: از نظر دما ارومیه مثبت هشت و ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر و چالدران با مثبت چهار درجه سانتی گراد خنک ترین شهر بود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان ۶ میلیون تن محصول سالانه تولید می شود و لازم است تا پیش بینی های هواشناسی در روند کاشت، داشت و برداشت لحاظ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha