۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۸
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 84275382
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد در آذربایجان‌غربی ادامه می‌یابد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: وزش باد شدید در استان همچنان تا روز یکشنبه ادامه دارد و لازم است تا شهروندان نسبت به رعایت موارد ایمنی دقت کنند.

یاسر اشتاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز گذشته سرعت وزش باد در اشنویه به بیش از ۱۰۰ کیلومتر برساعت رسید که با ادامه این روند، شکسته شدن درختان آسیب‌پذیر، احتمال خسارت به پوشش گلخانه‌ها و سقوط اجسام از ارتفاعات پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه از فردا، یکشنبه وزش باد پایان می یابد، گفت: لازم است تا افراد نسبت به سرکشی و اطمینان از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر، عدم استقرار در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، خودداری از محلول پاشی و سمپاشی باغات اقدام کنند.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از جمعه شب امواج بارشی وارد استان شده که بارش برف و باران را به همراه داشته است.

اشتاد، با بیان اینکه پیرانشهر با ۲ میلی متر پر بارش ترین شهر استان تا ساعت ۳ بامداد روز شنبه بوده، افزود: در شهرستان ارومیه و سایر شهرها نیز بارش برف و باران گزارش شده است.

وی اضافه کرد: افت دما نیز از روز شنبه در استان آغاز شده و همچنان دماهای کمینه چهار تا هشت درجه سانتی گراد سردتر می شود.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته گرم ترین شهر استان پلدشت با دمای مثبت ۱۷ و سردترین تکاب، چالدران و سلماس با منفی سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر بود و دمای ارومیه در سردترین ساعت به مثبت یک و بیشترین ساعات به مثبت ۱۳ درجه سانتی گراد رسید.

آذربایجان غربی استانی کوهستانی با سالانه ۴۰۰ میلی‌متر بارندگی است؛ بارش های بهاری نقش مهمی در زمینه رونق کشاورزی در این منطقه ایفا می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha