استاندار: پنج شهرستان همدان در وضعیت قرمز کرونایی هستند

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: پنج شهرستان این استان شامل اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز کرونایی هستند

سید سعید شاهرخی روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: همچنین شهرستان های کبودراهنگ و نهاوند در وضعیت نارنجی، شهرستان همدان در وضعیت زرد و شهرستان بهار در وضعیت سفید است.

وی اضافه کرد: نشستی با حضور فرمانداران شهرستان های دارای وضعیت قرمز کرونایی و مسوولان کمیته های مقابله با ویروس فروی برگزار شده تا آنها طرح ها و برنامه ها و آمادگی خود برای مقابله با این ویروس را بیان کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه برآیند فعالیت فرمانداران نشان دهنده وضعیت استان است افزود: بنابراین فرمانداران در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا بوده و باید بیش از دیگران نسبت به افزایش این بیماری حساس باشند.

شاهرخی اظهار داشت: کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا برای ایجاد موج جدید توجه به اپیدمی این ویروس و بالا بردن حساسیت ها اقدام کند چرا که کاهش توجه مردم به پروتکل های بهداشتی از ۸۰ به ۶۲ درصد موید بالا رفتن میزان مبتلایان مثبت و فوتی های کرونا است.

وی با بیان اینکه وضعیت همدان از نظر مبتلایان به کرونا از میانگین کشوری بهتر است افزود: هم اینکه در آغاز و دامنه پیک سوم شیوع کرونا قرار گرفته ایم و در صورت بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی دامنه کرونا افزایش می یابد.

استاندار همدان ادامه داد: با توجه به افزایش نرخ سرایت پذیری ویروس کرونا در همدان و کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم و اصناف مسوولان مکلف به پیشبرد برنامه‌ها و سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا با دقت و حساسیت بیشتری هستند.

شاهرخی گفت: فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان و شرایط پیش آمده در زمینه واکسن، وضعیت ما را سخت‌تر می‌کند بنابراین مردم باید خود را با رعایت اصول و قواعد بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برابر ویروس قوی و مصون کنند.

وی افزود: با وجود اینکه شماری از کادر درمان دچار بیماری کرونا شدند اما فوتی نداشتیم و این افراد با بازگشت به کار، مجدد با جدیت اقدام به ارائه خدمات به بیماران و مراجعه کنندگان کردند.

استاندار همدان اضافه کرد: رعایت نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمع ها ما را در عبور از این شرایط کمک می‌کند بنابراین با توجه به کاهش حساسیت مردم نسبت به این ویروس باید مجدد با اطلاع رسانی حساسیت ها را بالا برد.

شاهرخی بیان کرد: بسیار با اهمیت است که بتوان بدون تعطیل کردن آموزش و با حفظ سلامت جامعه هدف شامل دانش آموزان و دانشجویان کار خود را دنبال کرد که در این راستا بهره گیری از فضای مجازی و سایر شیوه‌ها با اهمیت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حفظ سلامت دانش آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی سخت است باید با استفاده و فعالتر کردن شبکه شاد نسبت به رفع اشکال و ایرادهای احتمالی این شبکه پس از شنیدن نقطه نظرهای مدیران مدارس اقدام کرد.

استاندار همدان تاکید کرد: با توجه به برگزار نشدن راهپیمایی اربعین حسینی، این استان نیز هیچ برنامه و امکانی برای اسکان و پذیرایی از زائران ندارد و موکب و ایستگاه صلواتی نیز در مسیرهای همدان دایر نمی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha