بیش از ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در همدان پرداخت شد

همدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: ۶۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات کرونایی به ۱۴ رسته شغلی و طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها پرداخت شده است.

احمد توصیفیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تسهیلات کرونا به ۱۴ رسته با نرخ ۱۲درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به عنوان تسهیلات تکلیفی ایام کرونا پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: این تسهیلات به ۲ دسته یعنی بیمه شدگان تامین اجتماعی و افراد بدون هر نوع بیمه ای پرداخت شد که برای بیمه شدگان در صنف رانندگان ۶ میلیون تومان به ازای هر نفر و کارفرمایان دارای بیمه نیز بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات پیش بینی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان ادامه داد: برای افراد بدون کد بیمه نیز ۶ میلیون تومان تسهیلات برای خویش فرما و هشت میلیون تومان برای کارفرما در نظر گرفته شد.

توصیفیان اظهار داشت: میزان تسهیلات پیش بینی شده برای آسیب دیدگان کرونا در کشور ۱۹ هزار و ۴۴۳ میلیارد تومان بود که سهم همدان ۲ درصد کشور معادل ۳۹۱ میلیارد تومان است.

وی افزود: ۱۳ هزار و ۸۶۵ پرونده و طرح به ارزش ۱۷۸ میلیارد  و ۶۰۰ میلیون تومان و ایجاد ۱۹ هزار و ۳۳۳ فرصت شغلی به بانک های عامل این استان معرفی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: به ۶ هزار و ۷۳۴ پرونده با اشتغال هشت هزار و ۲۵ نفر بیش از ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی پرداخت شده است.

توصیفیان بیان کرد: درصد مبلغ معرفی شده نسبت به سهمیه ابلاغی ۴۵ درصد و مبلغ پرداختی به سهمیه ۱۶.۶ درصد است و علت پایین بودن این رقم کم بودن متقاضی است. 

وی ادامه داد: ۱۵ بانک نسبت به پرداخت تسهیلات کرونایی اقدام می کنند که امید می رود به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات، فرایند تشکیل پرونده آسان و روان کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =