استاندار همدان: معرفی مشاغل آسیب‌دیده از کرونا به بانک شتاب گیرد

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: معرفی مشاغل آسیب‌دیده از کرونا به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات کرونایی شتاب گیرد و روند پرداخت تسهیلات روان‌تر شود.

سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در نشست اعضای کمیسیون هماهنگی بانک‌های همدان اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا آسیب جدی به اشتغال در حوزه های مختلف گردشگری، خدمات و سایر حوزه‌ها وارد کرد که برای حمایت از این واحدها و مشاغل پرداخت تسهیلات کرونایی در اولویت قرار گرفت.

وی بیان کرد: همدان تاکنون ۴۵ درصد سهمیه پیش بینی شده برای پرداخت تسهیلات کرونایی را به بانک ها معرفی کرده است در حالیکه میانگین کشوری این رقم ۶۵ درصد است همچنین از نظر ریالی ۱۶ درصد تسهیلات کرونایی پرداختی داشتیم که نرم کشوری آن ۲۰ درصد است.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه باید این آمار را به بالاتر از نرم کشوری رساند افزود: وظیفه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این باره سنگین بوده و باید در فرصت باقی مانده نسبت به شناسایی و معرفی واحدها و تشویق و ترغیب اشخاص آسیب دیده از کرونا نسبت به نامنویسی اقدام و بانک ها هم فرایند کار را تسهیل کنند.

شاهرخی ادامه داد: چنانجه برای تسهیل در فرایند پرداخت تسهیلات کرونایی نیاز به مصوبه و پیگیری است موانع و پیشنهادها مطرح شده تا در ستاد تسهیل یا از طریق ستاد ملی کرونا پیگیری و رفع شود.

وی از متصدیان واحدهای آسیب دیده از ویروس کرونا نیز خواست در فرصت اندک باقی مانده تا پایان شهریور نسبت به نامنویسی برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

استاندار همدان خواستار حرکت جدی از سوی دستگاههای اجرایی جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی و گردشگری شد و از بانک ها نیز خواست پرونده‌هایی موجود در بانک را سریع تعیین تکلیف کنند.

شاهرخی بیان کرد: دستگاه‌های نظارتی و قضایی نیز در راستای حمایت از بخش تولید حامی دستگاه‌های اجرایی و واحدها برای روان کردن کارها هستند بنابراین امروز زمان فداکاری مدیران است.

وی گفت: عملکرد همدان در زمینه بند الف ماده ۱۸ خوب بوده است با این وجود فرصتی برای استفاده استانها برای این تسهیلات پیش بینی شده است که باید از این فرصت نیز نهایت بهره را برد.

استاندار همدان افزود: تاکنون از هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان ۳۰۰ میلیارد تومان عقد قرارداد و در حال پرداخت است و از دستگاه‌ها انتظار می رود سهم خود از رقم یک هزار و ۸۰۰ میلیاردی را مشخص کنند.

شاهرخی بیان کرد: به منظور حمایت از تولید سه محور زمینه‌سازی برای سرمایه‌گذاری جدید، افزایش ظرفیت واحدهای در حال فعالیت و احیای واحدهای راکد در دستور کار قرار گرفته است که در این راستا نباید تنها به تملک واحد و از بین رفتن سرمایه و فرصت شغلی توجه کرد بلکه باید فعالیت مجدد واحد تملیکی برای بانک بسیار مهم و با اهمیت باشد.


وی گفت: اولویت کشور توجه به معیشت و رونق تولید و اشتغال است که این مهم با حمایت از تولید محقق می شود که در این میان سیاستگذاری دولت و نقش بانک ها مهم، حیاتی و اثر بخش است.

استاندار همدان با بیان اینکه بخش مهمی از حمایت مالی و تامین منابع توسط بانک ها صورت می‌گیرد اظهار داشت: ایران اسلامی هم اینک در جنگ تمام عیار با دشمنان نظام به ویژه آمریکا است و آمریکا با تحریم و فشار سنگین دنبال فروپاشی نظام اقتصادی کشورمان است.

شاهرخی ادامه داد: با حمایت و میدان‌داری بانک ها و پشتیبانی از خط مقدم یعنی کارگران و تولیدکنندگان می‌توان از دستیابی استکبار به اهداف شوم خود جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =