عمران‌خان: راهکارهای تحمیلی مسئله فلسطین را حل نمی‌کند

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: هرگونه توافق یکجانبه که قرار باشد بر فلسطینیان تحمل شود کارساز نبوده و هرگز باعث حل این مسئله نیز نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، «عمران‌خان» روز پنجشنبه با حضور در برنامه شبکه خبری الجزیره در واکنش به عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با هرگونه توافق یکجانبه در بحث فلسطین به نام برقراری به اصطلاح صلح اعلام کرد.

وی اظهار داشت:  رژیم صهیونیستی باید بداند که اگر آنان اجازه ندهند تا مردم فلسطین به یک حل و فصل عادلانه و تشکیل کشور مستقل خود دسترسی نداشته باشند، این مناقشه پابرجا مانده و به شدت آن نیز اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به تحولات منطقه‌ای و روابط با متحدان عرب از جمله عربستان سعودی نیز گفت که روابط ما با سعودی‌ها در سطح خوبی قرار دارد در عین حال پاکستان از سازمان همکاری اسلامی انتظار دارد تا در ارتباط با مناقشه کشمیر نقش آفرینی کند.

نخست وزیر پاکستان درخصوص مناسبات قوی با چین و ابعاد طرح راهروی مشترک اقتصادی دو کشور موسوم به طرح «سی پک» ، هرگونه مذاکره مجدد درخصوص این طرح اقتصادی را تکذیب کرد و افزود: پاکستان از قوی‌ترین روابط با چین برخوردار است و ما آینده اقتصادی خود را وابسته به چین می‌دانیم.

عمران‌خان اواخر مردادماه امسال در واکنش به اقدام امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: موضع پاکستان در این خصوص روشن است و ما هرگز رژیم اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت.

پس از آن وزیر امور خارجه پاکستان نیز هرگونه فشار خارجی بر این کشور برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را به شدت تکذیب کرد.

«شاه محمود قریشی» در نشست مطبوعاتی در اسلام‌آباد اظهار داشت: به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی براساس اندیشه و خط مشی "محمدعلی جناح" بنیانگذار پاکستان است و این موضع حفظ خواهد شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha