دولت پاکستان: موضع  اسلام آباد حمایت از آزادی فلسطین است

اسلام‌آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان در واکنش به سازش و خیانت بحرین با رژیم صهیونیستی به عنوان دومین کشور عربی که تصمیم به برقراری روابط با تل‌آویو گرفته، اعلام کرد : اسلام‌آباد متعهد به حمایت از فلسطین و حق مشروع مردم این کشور برای استقلال و آزادی است.

به گزارش ایرنا، زاهد حفیظ چودری سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز یکشنبه در پاسخ به پرسش رسانه‌های این کشور درباره اقدام بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل گفت: موضع اصولی اسلام‌آباد روشن است و ما به حمایت از مردم فلسطین و حق مشروع آنان برای داشتن کشور مستقل ادامه می‌دهیم.

چودری اظهار داشت: هیچ تغییری در مواضع پاکستان در قبال فلسطین و فرآیند صلح خاورمیانه صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: صلح و ثبات در خاورمیانه همچنان جز اولویت کلیدی دولت پاکستان است و ما متعهد به پشتیبانی از فلسطین و حق مشروع آن برای آزادی و استقلال هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: این کشور بر حل عادلانه و مسالمت آمیز مسئله فلسطین براساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی تاکید دارد و خواستار تشکیل کشور مستقل فلسطین براساس مرزهای پیش از سال ۱۹۶۷ میلادی و به پایتختی بیت‌المقدس است.

وی در واکنش به اقدام بحرین پس از امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس افزود: رویکرد پاکستان چنین ارزیابی خواهد شد که چگونه از حقوق و آرمان‌های فلسطینیان حمایت شده و حفظ صلح و ثبات در منطقه چگونه هدایت خواهد شد.

"عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان مردادماه امسال در واکنش به اقدام امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: موضع پاکستان در این خصوص روشن است و ما هرگز رژیم اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت.

پس از آن وزیر امور خارجه پاکستان نیز هرگونه فشار خارجی بر این کشور برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را به شدت تکذیب کرد.

«شاه محمود قریشی» در نشست مطبوعاتی در اسلام‌آباد اظهار داشت: به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی براساس اندیشه و خط مشی "محمدعلی جناح" بنیانگذار پاکستان است و این موضع حفظ خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =