وزیر حقوق بشر پاکستان: صهیونیست‌ها مرتکب جنایت جنگی شده‌اند

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور حقوق بشر پاکستان در واکنش به حملات هوایی و توپخانه‌ای اخیر رژیم صهیونیستی به غزه گفت: اسرائیل مرتکب جنایات جنگی علیه مردم فلسطین شده است.

به گزارش ایرنا، خانم «شیرین مزاری» روز پنجشنبه در حساب کاربری خود در توییتر افزود: صهیونیست‌ها با مصونیت دست به جنایات جنگی می‌زنند.

وی با اشاره به تشدید تهاجم صهیونیست‌ها به غزه از ۳ روز گذشته افزود: اسرائیل مرتکب جنایات جنگی علیه غیرنظامیان در فلسطین اشغالی شده است.

وزیر امور حقوق بشر پاکستان با تاکید بر مواضع قاطع این کشور علیه رژیم صهیونیستی و یادآوری اظهارات اخیر نخست وزیر پاکستان درباره موجودیت این رژیم، گفت: موضع اسلام‌آباد قطعی و اصولی است. «عمران‌خان» به پیروی از چشم‌انداز 'محمدعلی جناح' بنیانگذار فقید پاکستان در حمایت از فلسطین و نامشروع دانستن موجودیت رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.

نخست وزیر پاکستان دو روز پیش در واکنش به اقدام امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: موضع پاکستان در این خصوص روشن است و ما هرگز رژیم اسرائیل را به رسمت نخواهیم شناخت.

وی اظهار کرد: ما باید بسنجیم که آیا با کسانی که ظلم و ستم را بر مردم فلسطین روا داشتند می‌توان رابطه‌ای برقرار کرد. به همین دلیل وجدان من حاضر نیست که بخواهد رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد.

تصمیم امارات که از آن به اصطلاح متحد پاکستان در خلیج فارس یاد می‌شود با واکنش شدید احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان همراه بوده است.

مسلمانان پاکستان یکشنبه گذشته در شهرهای مختلف این کشور با برگزاری گردهمایی و تظاهرات ضدصهیونیستی، تصمیم امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha