پاکستان گمانه‌زنی‌ها درباره هرگونه سازش با تل‌آویو را رد کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان سه‌شنبه بار دیگر هرگونه احتمال برقراری روابط این کشور با رژیم صهیونیستی و قرار داشتن آن در دستور کار دولت اسلام‌آباد را قویاً رد کرد.

به‌ گزارش ایرنا، پس از تحولات اخیر در خاورمیانه درپی سفر بحث برانگیز وزیر امور خارجه دولت ترامپ به ریاض و زمزمه‌هایی از سفر همزمان نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان، رسانه‌های پاکستانی گفتند که تصور می‌شود فشار برخی از اعراب منطقه بر پاکستان برای پیوستن به فرآیند سازش با صهیونیست‌ها افزایش یافته است.

در عین حال سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان ضمن تاکید بر موضع این کشور در حمایت از فلسطین و حل عادلانه این مسئله، هرگونه احتمال برقراری روابط میان اسلام‌آباد با تل‌آویو را قاطعانه رد کرد.

«زاهد حفیظ چودری» امروز در بیانیه‌ای که یک نسخه آن در اختیار دفتر ایرنا در اسلام‌آباد قرار گرفت، تاکید کرد؛ گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی از سوی پاکستان بی‌اساس است.

وی افزود: برقراری روابط با صهیونیست‌ها هرگز در دستور کار دولت پاکستان قرار ندارد و نخست وزیر «عمران‌خان» به صراحت مواضع پاکستان را علیه اسرائیل و لزوم حل عادلانه مسئله فلسطین بیان کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان به نقل از اظهارات اخیر عمران‌خان افزود: تا زمانی که مسئله فلسطین مطابق خواسته و رضایت ملت این کشور حل و فصل نشود پاکستان نمی‌تواند رژیم اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

وی تاکید کرد: دولت پاکستان با قاطعیت از حق مردم فلسطین حمایت می‌کند.‌ همچنین ما بر حل عادلانه و مسالمت آمیز مسئله فلسطین براساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی تاکید می‌کنیم و خواستار تشکیل کشور مستقل فلسطین براساس مرزهای پیش از سال ۱۹۶۷ میلادی و به پایتختی بیت‌المقدس هستیم.

وزارت امور خارجه پاکستان اواخر آبانماه امسال ادعای منابع غربی مبنی بر فشار واشنگتن بر اسلام‌آباد برای پذیرفتن طرح عادی‌سازی روابط را رد کرد و گفت: پاکستان، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهد شناخت.

پیش‌تر عمران‌خان نخست وزیر پاکستان درخصوص رویکرد کشورش در مورد برقراری روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی بار دیگر بر مواضع قوی اسلام‌آباد علیه این توطئه و حمایت از آزادی سرزمین فلسطین تاکید کرد.

وی افزود: ما حتی نمی‌توانیم فکر کنیم که بخواهیم حاضر به عادی سازی روابط با اسرائیل شویم، بلکه این مغایر با اندیشه‌های «محمدعلی جناح» بنیانگذار فقید پاکستان است و مطابق آن حقوق مردم فلسطین باید تامین شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha